Delší filmeček Angry Birds 2 s čuňáckým designem

Jak se hra oproti minule zprasila?

Když si mobilní hra může dovolit takový zjevně drahý filmeček o čunících v Tichomoří, asi to není jen tak. Jenže nadšení z včera oficiálně vydaného regulérního pokračování ptáků Angry Birds pro iOS i Android rychle vystřídalo hořké zklamání ze způsobu obchodního modelu Free-2-Play:

Jak upozornil redaktor iHned.cz Otakar Schön na svém Twitteru, hra je prošpikována otravnými mikrotransakcemi od hlavy až k patě. Na rozdíl od přívětivých minulých dílů série, které jste si prostě koupili za jednorázový poplatek (pár eur) a hráli, tady ke všemu potřebujete životy, na které se musí dlouho čekat nebo si je koupit, případně vyměnit za shlédnuté reklamy.

F2P samo o sobě nutně nemusí být zlé, ale když se do designu hry implementuje příliš drsně, může to být hodně otravné a Angry Birds 2 jsou přesně tím případem. U nich to do očí trkne o to více, když si je každý srovnává se známými předešlými díly.

Ve dvojce musíte nově dokončit sérii několika menších obrazovek s tou samou sadou ptáků, než se smíte posunout dál. Obtížnější jsou i samotné levely, opět jen kvůli tomu, aby byly vyšší výnosy z mikrotransakcí atd. Navíc do už vyčištěného prostředí v průběhu hraní přistávají nová prasátka, což vám opět znesnadňuje život.

Levely se také po každém restartu nově vygenerují, tudíž je těžší se hru naučit, ani se nedá kouknout na YouTube videa pro radu se strategií. Vývojáři si pomáhají i psychologickým trikem, že hráči darují nějaké bonusy, které jim ale zase hned vezmou, pokud úspěšně nedokončí dané kolo. Tohle prý funguje jako motivace k placení, protože hráči nemají rádi, když jim někdo něco bere, pokud se domnívají, že to je už jednou jejich. Vše pěkně shrnuje a ukazuje video od AppSpy:

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna