Společnost vyrábějící cheaty se rozhodla žalovat samotný Blizzard

Nejdřív je žaloval Blizzard, oni je žalují na oplátku.

Minulý týden se Blizzard rozhodl podat žalobu na tým, který stojí za sérií botů nazvaných "Buddy", které umožňují hráčům podvádět ve hrách jako Heroes of the Storm, Diablo 3 nebo World of Warcraft. Tenhle týden tvůrci těchto botů vrací úder a rozhodli se naopak zažalovat Blizzard za to, že jim ukradli kód.

Právníci Blizzardu údajně kontaktovali Jamese Enrighta, které externě boty vyvíjel pro německou společnost Bossland. Uzavřeli s ním dohodu, pokud jim dá zdrojové kódy k botovi Stormbuddy, což je cheatbot pro Heroes of the Storm.

To se samozřejmě ani trochu nelíbí šéfovi Bosslandu, protože James Enright jim poskytl zdrojové kódy programu, které ve skutečnosti patří právě Bosslandu.

Chtějí vzít Blizzard k soudu v Německu a chtít po nich finanční kompenzaci.

Není to zdaleka poprvé, kdy si jdou Blizzard a Bossland vzájemně po krku. Bojují proti sobě už od roku 2011 a Bossland překvapivě u soudů zatím vyhrává, Blizzard dokonce musel platit soudní poplatky ve sporu s prodáváním zlata v Diablo 3. V květnu tohoto roku pak Blizzard zabanoval tisíce hráčů, kteří používali bota Bosslandu ve World of Warcraft.

Blizzard vydal také prohlášení, kde říkají, že celý byznys model Bosslandu je postaven na podvádění.

Takhle funguje bot například v T3 Riftu v Diablo 3.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna