Sony odemklo pro vývojáře ještě více výkonu v PlayStation 4

Mají k dispozici sedmé jádro procesoru.

Už nyní vývojáři říkají, že je PlayStation 4 prostě výkonnější než Xbox One. A nyní bude ještě o chlup více, protože Sony pro vývojáře odemklo výkon sedmého jádra procesoru.

Dvě jádra z osmijádrového procesoru byla určena pro operační systém, což je podobné jako u Xbox One. Počátkem roku ale Microsoft na Xbox One odemkl sedmé jádro pro vývojáře a nyní Sony udělalo totéž v PS4.

Podle našich kolegů z Digital Foundry, kteří se o tom už bavili s některými vývojáři, toto jádro navíc už nijak nevyužijí již vydané hry. Ledaže by se vývojáři rozhodli zasáhnout do kódu hry, ten zásadně přepsat a vydat update. Otázkou také je, kolik výkonu navíc ve hrách to přinese. Například u Xbox One byl po odemknutí sedmého jádra nárůst výkonu dost variabilní a záleželo na tom, co dělal operační systém. Například když se používaly hlasové příkazy, 50 procent výkonu jádra se používalo na výpočet těchto příkazů.

Zatím není jasné, zda bude nové jádro v PS4 fungovat obdobně, ale naznačují to někteří vývojáři, kteří již odemčené jádro zkoumali v debugovém a analytickém nástroji nazvaném Razor. Podle nich je jádro sdíleno mezi uživatelem a systémem, takže v něm bude sdílený výkon OS a hry.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (19)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna