Pirátská verze Fallout 4 kradla bitcony

Karma.

Pro dotyčného to byla docela solidní životní lekce. Chtěl ušetřit, ale nakonec vlastní blbostí prodělal skoro padesátinásobek.

Uživatel Redditu si postěžoval, že přišel o nemalou částku ve virtuální měně bitconů. Když se diskutující pídili po příčině, prozradil, že se tak stalo 11. listopadu, tedy přesně den poté, co si z internetu stáhl pochybnou pirátskou verzi Fallout 4 pro PC, jak se veřejně přiznal.

Jenže v instalátoru této podvržené verze hry byl navzdory proběhlé kontrole antivirem schován malware, který mu do počítače dal trojana. Ten na pozadí zkopíroval obsah jeho bitconí peněženky na cizí vzdálený stroj a pak někdo použil hrubou výpočetní sílu, aby cracknul jeho heslo.

Namísto uspoření tisícovky tedy zmíněný jedinec přišel o téměř 5 bitconů, což je přibližně ekvivalent dvou tisíc amerických dolarů, tzn. skoro 50 tisíc korun.

Chcete slyšet ještě nějaké lepší varování před stahováním podezřelých souborů s populárními hrami z torrentů či warez webů, kde jsou cracky apod.? Legální Fallout 4 si můžete koupit na Alza.cz.

1

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (39)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna