Stream probíhá v sobotu 19.12. od 13:00

V posledních letech jsme svědky obrovského rozmachu eSportu po celém světě. Přenosy z různých akcí a mistrovství jsou velice populární a jejich úroveň vskutku profesionální. Dokonce i srovnatelná s profesionálními sportovními přenosy. A kdo by si i kdy myslel, že o hraní her se bude jednou mluvit i v souvislosti s olympijskými hrami? To vše nyní sledujeme, velký boom tohoto odvětví, a nadešel čas zacelit ještě jednu mezeru, kterou mělo.

1

Můžete si vybrat z širokého spektra her, které jsou součástí eSportu, střílečky, strategie, a i sportovní hry jako fotbal nebo hokej. Stále však chyběla reprezentace motorsportu ve světě virtuálních šampionátu. Ano, existují turnaje v Trackmanii, ale ruku na srdce - to má k reálnému závodění hodně daleko. Mělo by se závodit na volantech, s vozy založenými na realitě, na skutečných tratích a na pořádném simulátoru, kde musí člověk prokázat, že má závodění v krvi. Existuje sice celá řada online šampionátů propojující lidi na celém světě, ale to není ono. Co kdyby se lidi sešli na jednom místě, aby společně soupeřili? Byli součástí světa sponzorů a médií, museli procházet tiskovými konferencemi a vším takovým, co již je součástí eSportu?

Nadešel čas na tento krok, je tu BenQ Virtual GP.

BenQ Virtual GP spojuje dvanáct závodů od října do června, kdy se v pražské herně RE-LOAD sejde desítka nejlepších virtuálních závodníků v našich končinách, aby bojovala o kýžený titul. Deset jezdců, deset stájí, každý sám za sebe a vítěz může být jen jeden. To vše se navíc dá sledovat, nechybí profesionální živé přenosy na internetu, se studiem a profesionálními komentátory. V pozadí zkušený tým produkující celý šampionát a připravující bohatý obsah pro fanoušky včetně obrázků, videí, zajímavých rozhovorů ze zákulisí, aby diváci nepřišli vůbec o nic. Navíc se brzy přidá i televizní pořad a to na volně dostupné stanici Sport 5.

2

Aby se dostálo požadavku na realistický simulátor, byla vybrána Assetto Corsa, která má velkou chválu mezi příznivci realistického virtuálního závodění nejen pro svou pokročilou fyziku, ale také realistickou grafikou a kvalitním multiplayerem. Jako hlavní nástroj pak jezdci využívají volanty Thrustmaster T-300 s addonem Ferrari F1, postaveným právě na řízení rychlým formulí. Modely vozů a kalendář tratí jsou poté inspirovány moderní Formulí 1.

3

Vše je produkčním týmem navíc pečlivě laděno a testováno, včetně fyziky módů tak, aby vozy byly rychlé, neodpouštěly žádnou chybu a jejich řízení bylo pro závodníky opravdovou výzvou. A to se v letošní sezóně zatím daří. Již úvodní závod, který se jel v italské Imole, nabídl spoustu zajímavých momentů a to jezdci stále ještě neměli vše v ruce. Následovala Austrálie, kde již jezdci měli opravdu pořádně natrénováno, kde závod nabídl skvělý souboj o první příčku. Zatím má nejlépe rozjeto Michal Šmídl, mistr loňské vůbec první sezóny, ale vůbec nic není jisté.

4

Další závod BenQ VirtualGP se jede již tuto sobotu 19.12. a to v dalekém Bahrajnu. Místo zeleně a lesů na jezdce čekají písečné duny a arabský svět. Navíc došlo k dalšímu ladění modelu vozů, o další krůček blíže k realitě. Jak se s tím jezdci poperou? Dojde k něčemu velkému v první zatáčce? Uvidíme úplně nového vítěze? Na tyto otázky odpoví živý přenos, který můžete sledovat již od 13 hodin na YouTube.

Tříhodinový záznam závodů BenQ Virtual GP v australském Melbourne

Reklama

O autorovi

PR článek

PR článek

Redaktor