Forza 6 Apex PC u nás bude nečekaně přeložena

+ detaily o obsahu.

S tímhle nikdo nepočítal. Zvlášť když loňský díl Forza Motorsport 6 pro X1 (Alza.cz), ze kterého má základ hry vycházet, zůstal v angličtině.

Ale věřte nebo ne, PC Free-2-Play odnož těchto závodů, Forza 6 Apex, bude obsahovat lokalizaci do naší mateřštiny. Čeština se vyskytuje v seznamu podporovaných jazyků na obchodu Microsoftu:

1

Zřejmě to má nějakou souvislost s tím, že Xbox One má v ČR "pět a půl lidí", zatímco Windows 10 dle interních statistik mnohonásobně více a u nich se předpokládá, že si hru zdarma vyzkouší. Ze stejného zdroje jako lokalizace vyplavala na povrch i velikost hry - 28 GB. Tedy podstatně méně, než měla xboxová (44 GB).

Forza 6 Apex na počítačích bohužel nebude kompatibilní s Xbox One verzí, čili nebudete moci hrát proti soupeřům na konzoli. Důvodem je dle Aarona Greenberga z MS, že prý půjde o "upravený zážitek navržený pro Windows 10".

Jak víme, v jarní PC verzi nebude tak vysoký počet okruhů či automobilů co na konzoli. Přesně si v době startu zajezdíte s 63 "ručně vybranými" fáry s podporou Forzavista a kokpitem v tuctu tématických závodních soutěžích. Potvrzeny zatím jsou tato, což má dokazovat pestrost: 2014 Audi #2 Audi Team Joest R18, 2017 Ford GT, American Muscle jako 1973 Pontiac Firebird Trans Am SD-455.

Co se týče tratí, těch bude ve F2P odnoži celkem dvacet různých konfigurací v šesti lokalitách - Brands Hatch, Spa-Francorchamps, Rio de Janeiro, Sebring International Raceway, Top Gear a Yas Marina (i v noci a za deště). Volitelné mikrotransakce vám pomohou dosáhnout něčeho ve hře rychleji, než pokud byste to museli odemykat běžným postupem.

V konverzi má být i nějaký nový systém úkolů, který vás postaví před výzvy založené na schopnostech, za něž si vyděláte herní měnu. Drivataři, tedy umělí soupeři čerpající z uložených výkonů ostatních hráčů v cloudu a postupně se zlepšující, na PC budou přítomni a mají se čerpat z Forza 6 na X1. Jinak se těšte na podporu rozlišení 4K a běh v 60fps pod DX12.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Henry Cavill vábí na tajný projekt, možná TV seriál Mass Effect?

Herec Geralta ze Zaklínače má na papíru rozmazaná (později dekódovaná) slova Cerberus, Reaper, Geth a Tali'Zorah.

Záznam pátého vysílání o Outriders

Co tam zaznělo i o demu a PC verzi?

Artworky z kdysi odlišného směřování Dark Souls 3

Neschválená podoba hry měla dle úniku z portfolia grafika vypadat takto.

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna