Co musíte mít, aby vám Dark Souls 3 běžel na 1080p60?

Také srovnání s Xbox One, PS4 a PC verzí.

Pokud chcete srovnat kvalitu Dark Souls 3 na konzolích, PS4 vypadá jako medium verze na PC. Co se Xbox One verze týče, jde také o medium PC verzi, ale s motion blurem nastaveným na low. Na videosrovnání se podívejte zde.

Nejdůležitější věcí, kterou ale PC verze dokáže, je rozeběhnout hru v 60fps, zatímco obě konzolové verze jsou omezeny na třicet snímků za sekundu.

Na zhruba stejný výkon jako na konzolích, tedy při medium nastavení a 30fps, musíte mít procesor alespoň Core i3 4130, 16 GB RAM a GTX 750 Ti nebo AMD R7 360. Občas spadne framerate pod 30, takže je dobré mít obě grafické karty taktované.

Pokud si ale chcete zahrát hru v rozlišení 1920x1080 pixelů při 60fps, už potřebujete něco silnějšího. V takovém případě už jsou potřeba procesory i5 nebo i7. Co se grafických karet týče, sáhnout byste měli po klasice GTX 970 nebo Radeon R9 390.

PlayStation 4Xbox OnePC
On the surface, PC's visual settings are a match for PS4 and Xbox One's - with only slight enhancements revealing themselves when you look close.
PlayStation 4Xbox OnePC
Namely, PC uses a higher grade of motion blur. PS4 falls short with aliasing on foliage during quick camera pans, while Xbox One suffers to a greater extent.
PlayStation 4Xbox OnePC
Texture mapping, anti-aliasing and screen-space ambient occlusion are each identical in this scene, compared to PC's best.
PlayStation 4Xbox OnePC
LOD pop-in occurs at the same points between all three formats as well, while the light shaft effect shows no discernable change from console at PC's max settings.
PlayStation 4Xbox OnePC
Up-close, effects fall very close to PC's best - though here we see Xbox One's image quality suffering a touch for its 900p upscale.
PlayStation 4Xbox OnePC
Shadows mark one of few perceptible changes on PC - slightly refining the edges, and removing the dithering to PS4's approach. Xbox One uses its own bespoke method.

Pokud byste si chtěli zahrát se vším na maximum a v rozlišení 1440p, nebo ve 4K rozlišení, už musíte mít pořádnou sestavu. S procesorem Skylake i7 6700K a grafickou kartou GeForce GTX 980 Ti lze ve 4K dosáhnout průměru 37fps, s grafickou kartou R9 Fury X kolem 35fps. Ve 2560x1440 je to lepší, GTX 980 Ti vytáhne 60fps a R9 Fury X stejně tak.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna