S blížícím se vydáním datadisku logicky roste intenzita materiálů, které se k nám dostávají. Třeba na IGN natočili úvodních 20 minut z hraní O víně a krvi (Alza.cz), které se už jinak na PS4 dá pre-loadovat před zítřejším odemčením (grafický rozbor, recenze).

Aktivní domácí fanstránka o Zaklínač 3 zase přeložila rozsáhlý výpis změn v patchi 1.20, který se v těchto dnech objevuje na všech platformách a má velikost mezi 2 až 5 GB. Zde první část a tady je druhá část - vylepšují a opravují toho opravdu hodně - například:

Byla přidána kniha s názvem „Zázračný průvodce gwintem", která zobrazuje počet karet chybějících v hráčově sbírce ze základní hry a informuje o tom, ve kterém regionu dané karty najít, čímž usnadňuje dokončení achievementu Karbaník. Tuto knihu je možné získat buď od učně hrajícího gwint v prologu, nebo od obchodníka poblíž mostu svatého Řehoře ve Zlaté čtvrti Novigradu.

Do nastavení hratelnosti byla přidána možnost zvyšování síly protivníků. Pokud jsou protivníci příliš jednoduší kvůli nízké úrovni, tato možnost z nich znovu udělá výzvu. Není tím ovlivněno množství získaných zkušeností, kořist nebo odměna v rámci questu. Zvyšování síly protivníků je možné zapnout či vypnout kdykoliv, dokonce i během souboje (ovšem v takovém případě se nepříteli plně obnoví zdraví).

Byla přidána nová funkce týkající se knih a svitků. Když jsou poprvé sebrány, je možné je okamžitě přečíst stisknutím určeného tlačítka, aniž by bylo nutné jít do inventáře. Všechny sebrané, ale ještě nepřečtené knihy a svitky jsou v inventáři uloženy mezi příběhovými či ostatními předměty. Po přečtení je možné knihy a svitky prodat, jelikož jejich obsah je uložen v knižní sekci rejstříku.

Byl vylepšen inventář, kde jsou nyní předměty v rámci jedné mřížky rozděleny do dalších podkategorií: zbraně a zbroje; oleje, elixíry a petardy; úkolové a ostatní předměty; jídlo a jezdecká výbava; výroba a alchymie. Kromě toho byl předělán vzhled popisů, jejichž velikost je navíc možné měnit stisknutím určeného tlačítka. Jednodušší než kdy předtím je také porovnávání předmětů, jelikož bylo přidáno shrnutí změn statistik.

Reklama