Kartičky Gwent dle Zaklínače se třemi desetihodinovými kampaněmi

+ videa z hraní, další info.

Nebyl by to CD Projekt, aby to neuchopil poctivě a komplexně. Z Gwent: The Witcher Card Game, jak zní celý název, se klube pěkný macek. Nebude to pouze kompetitivní onlinovka typu Hearthstone, jak se dosud předpokládalo.

Tyto Free-2-Play kartičky ze světa Zaklínače totiž budou obsahovat hned tři plnohodnotné kampaně v singleplayeru, každá o délce aspoň deset hodin (celkem tedy 30+ hodin!). Navíc s větvením příběhu, když budete činit rozhodnutí v minoritních i zásadních záležitostech, které pak mají konsekvence (počítá se i s rozšiřováním příběhu časem). Kampaně budou založeny na čtyřech sadách karet (Skellige, Sever, příšery a Scoia'tael, thx fansite).

Funguje to dle Kotaku tak, že se jako v Heroesech pohybujete po zeshora viděných celshadovaných 2D mapách (otevřený svět včetně vedlejších, nepovinných lokalit k prozkoumání). Když narazíte na nepřítele, hra se dle očekávání přepne do kartiček gwint. Různí nepřátelé disponují rozličnými vychytávkami v závislosti na jejich charakteru, schopnostech, dokonce sehraje roli i počasí (někteří se v něm schovají). V karetních bitvách můžete využít i sežehnutí, ale přijdete o nejslabší kartu. Chybět nebudou ani 2D cutscény, přičemž vše je v úplně odlišném vizuálním stylu než Zaklínač 3.

Vaší hlavní postavou ve všech kampaních nemusí být vždy nutně Geralt, ač je přítomen, stejně jako řada známých postavů i záporňáků ze Zaklínače. Autoři se prý snaží o to, abyste měli strategický přehled o celém univerzu. Postavy budou plně namluvené, což je na E3 předváděno novinářům v demu, kde Geralt doprovází skupinu žoldáků. Když zjistí, že jeden z jejich mužů byl zabit, patrně démonem, rozhodnou se nejít po hlavní cestě a namísto toho prozkoumají nedaleké rozvaliny, kde jsou odměněni kartičkou, kterou mohou použít v příštích bitvách (jiné kartičky prý budete získavat nějak originálněji). Tu svou vzácnou zde dokonce bude mít i kůň Klepna (Roach).

1

Na kampani dělají ti samí vývojáři co na Zaklínač 3, včetně designérky příběhu (Karolina Stachyra) zodpovědné za quest Bloody Baron. Sami přitom říkají, že Gwentu věnují stejnou péči jako předešlému hitu, protože milují vyprávění příběhů. Inspirovali se hrami jako The Banner Saga či Might and Magic: Clash of Heroes, spíš to prý bude strategie/RPG než obyčejná karetní hra.

2

Beta, do které se přihlaste zde, bude v září nejprve na PC/X1, až později na PS4 (krabicovka se neplánuje). V betě budou zahrnuty všechny sady karet krom Nilfgaard. Podporovat bude cross-play mezi hráči na různých platformách. A co se týče Free-2-Play mechanismů a mikrotransakcí ve hře, CD Projekt ujistil, že se snaží, aby byly férové - nikoli pay-to-win, záležet má hlavně na schopnostech hráče.

Níže další nahrávky hraní z E3, nepřehlédněte také oficiální trailer a screenshoty zde.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (13)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna