Uložené pozice ze Zaklínač 3 nekompatibilní s re-edicí

+ balení bez dárků, nízká česká cena.

U čtvrtečního oficiálního oznámení re-edice Hra roku to samozřejmě nemohlo skončit. Komunita okolo Zaklínače je nadmíru zvědavá a povedlo se ji vypáčit z tvůrců pár doplňujících informací (vedle přípravy dalšího patche na 30. srpna).

Předně - uložené pozice z původní hry či datadisků bohužel nebudou kompatibilní s GOTY re-edicí. To samé se týká dosažených achievementů či trofejí. Marcin Momot z CD Projektu k tomu, co plátí nejspíš jen na konzolích, uvedl:

"Systémem konzolí jsou GOTY a původní verze hry vnímány jako dva separátní produkty. Omlouváme se, tohle bohužel nezáleží na nás." Tzn. pokud máte rozehraného základního Zaklínače 3 či datadisky, budete muset u GOTY edice začít hrát od začátku. Faktem nicméně je, že re-edice zjevně cílí hlavně na nové hráče, nikoli na ty stávající, čili takový problém to není.

1

Další zpráva zklamala především všechny skalní fandy, kteří byli od CD Projektu zvyklí dostávat vždy něco navíc, čím si je zaháčkoval. V GOTY edici ovšem žádné fyzické bonusy či nic podobného nenajdete (prostě toho je uvnitř až až, asi netřeba nic dalšího) - reportuje domácí fansite:

"Polský distributor na FB zmínil, že součástí balení nebude ani gwintový balíček Skellige, ani papírové materiály jako třeba mapa. PC verze bude mít veškerý obsah (základní hru, oba datadisky a 16 bezplatných DLC) na šesti DVD, u konzolí se vše vejde na jeden Blu-ray disk. Součástí PC verze bude kód k aktivaci na GOGu, odkud je mimo jiné možné stáhnout digitální bonusy (jako je třeba již zmíněná mapa či soundtrack)."

Ale na závěr si dáme něco pozitivního: cenu v korunách. Krabicová Edice Hra roku Zaklínač 3 na Alza.cz stojí jen 999 Kč pro PC a 1199 Kč pro PS4/X1. Dáte za ni tedy podstatně méně, než kolik před rokem a kousek stála původní hra, i než kolik bude pravděpodobně stát digitální verze GOTY. Pokud byste si nyní hodlali pořídit základ a oba datadisky separátně, vypláznete za ně 50 eur + 20 eur + 10 eur, čili celkem 2200 Kč.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna