Tenhle přístup je nám mimořádně sympatický a CD Projekt Red tím opět vybočuje z davu. Než předělávat každou hru z posledních let do rozlišení 4K kvůli jedné inovované konzoli, na čemž se pokusí přiživit snad každý, ale rozdíly bývají jen drobné a beztak 4K TV/monitor vlastní stále málo lidí, má mnohem lepší věci na práci.

Zaklínač 3: Divoký hon (Alza.cz) tedy nebude přímo podporovat vyšší výkon a specifické funkce PlayStation 4 Pro. To, co jeden z vývojářů řekl člověku na Redditu, bylo nyní oficiálně potvrzeno ve vyjádření studia pro Eurogamer:

"Protože se chceme naplno soustředit na Cyberpunk 2077 a Gwent, rozhodli jsme se nevydat další edici Zaklínač 3 podporující PS4 Pro. Konverze takové rozsáhlé hry do 4K by zabrala strašně času i našich zdrojů."

Ačkoli tedy hra nebude ušita na míru, resp. speciálně optimalizována pro novou konzoli Sony, není vyloučeno, že by na ní i bez toho mohla běžet plynuleji, když má pod kapotou více výkonu a hry by mohly dosahovat větších hodnot snímků za vteřinu než na původní PS4.

Reklama