Videosrovnání modu GTA 5 Redux s originálem

+ obvinění tvůrce z krádeže.

Žádné fanfáry nedoprovázely vydání očekávané modifikace Redux pro Grand Theft Auto 5 (Alza.cz) před pár dny (download zde). Namísto toho byl tvůrce Josh Romito obviněn, že ukradl práci jiných modderů.

Autor jiného modu VisualV přišel ve fórech s osočením, že některé konfigurační soubory jsou úplně totožné, jaké on vymyslel: "Když přijdete s velmi specifickým nastavením hodnot pro změnu denní doby ve hře a pak se objeví jiný mod s těmi samými, jen malinko pozměněnými, okamžitě víte, že to bylo ukradeno od vás. Je potřeba se na to dívat z perspektivy tvůrců, vytvoření pěkného vizuálního modu zabere strašně moc času a je také obtížné tyto hodnoty upravovat. Někdo tady nerespektuje cizí práci."

Romito, autor GTA 5 Redux, veškerá obvinění odmítl. Prý není důkazem, pokud někdo přepsal hodnotu 0 na 1. Pokud oba chtěli dosáhnout stejného cíle, tedy vylepšení grafiky, je prý logické, že zapnuli ty samé věci v konfiguračních souborech. Jsou to zkrátka jen parametry, které může změnit prakticky každý. Požadavky na odstranění modu rozhodně nevyslyší, spíš mu připadá, že se někdo chce přiživit na zájmu o jeho populární mod.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna