Aby bylo hraní Overwatch spravedlivé, všichni by měli mít stejné podmínky. Šéf Overwatch nemá moc radost, že tomu tak není.

Jeff Kaplan řekl, že Blizzard "je proti používání myší a klávesnic na konzolích". Zejména proto, že na myši máte podstatně větší přesnost než s pomocí analogové páčky při míření.

"Kontaktovali jsme výrobce konzolí a vyjádřili jsme své znepokojení z používání myší a klávesnic jako vstupních zařízení," napsal na Battle.net forum. "Lobovali jsme a budeme pokračovat v lobování u výrobců konzolí, aby buďto používání myší a klávesnic znemožnili nebo otevřeně podporovali snadné používání myší a klávesnic, aby o možnosti věděli všichni hráči."

"Doporučujeme, abyste kontaktovali výrobce hardwaru a napsali jim to samé," říká.

Šlo o komentář v tématu, který se zabýval tím, že ti nejlepší Overwatch hráči používají na konzolích klávesnici a myš (například pomocí XIM4 konvertoru) a chtěli vědět, jaký je postoj Blizzardu k této praxi.

Není třeba používat jen konvertor, existuje dokonce oficiálně licencovaná myš a klávesnice od Sony. Microsoft také podporuje cross-play mezi Xbox One a Windows 10, takže zakazovat používání myší a klávesnic na konzoli nejspíš také nebudou.

Reklama