Tvůrce Zaklínače říká, že se knihy prodávají kvůli hře hůře. Autor Metra: "Je to arogantní blbec."

FIGHT!

Tak nějak se ví, že je knižní autor Zaklínače, polský spisovatel Andrzej Sapkowski, tak trochu svůj. Pro server Vice poskytl další zajímavý rozhovor, kde se hodně rozčiloval a kromě jiného tvrdil, že hry jsou úspěšné na západě jen díky jeho knihám, ale že přesto kvůli hrám přichází o peníze z prodejů knížek.

"Díky mě jsou ty hry populární," říká. "Všechny mé překlady na západě, včetně anglického, byly vydány ještě před první hrou." Bohužel nemluví pravdu, první hra Zaklínač vyšla v říjnu 2007, zatímco první zaklínačská kniha Poslední přání vyšla v angličtině až v červnu 2007 (v USA bylo Poslední přání vydáno až v květnu 2008). Krev elfů vyšla v angličtině až v roce 2008.

1

Podle něj je více lidí, kteří si zahráli hru, protože znali knížky, než naopak. S tím ale příliš nesouhlasí autor Metro série, Dmitry Glukhovsky. Ruský spisovatel stojí za předlohou k hrám Metro.

"Myslím, že je naprosto mimo a že je to arogantní blbec," říká na slova svého kolegy z Polska. "Bez herní série by série Zaklínač nebyla nikdy ve světě tak populární jako je. Nejde jen o hráče, ale i o novináře a to, že se o Zaklínačovi mluví. Bez toho by zůstal východoevropským fenoménem a nikdy by se nedostal na západ. Totéž platí o mých Metro knihách."

Reklama

Přeskočit na komentáře (22)

O autorovi

Ales Harazim

Ales Harazim

Redaktor

Související obsah

Také na webu...

Henry Cavill vábí na tajný projekt, možná TV seriál Mass Effect?

Herec Geralta ze Zaklínače má na papíru rozmazaná (později dekódovaná) slova Cerberus, Reaper, Geth a Tali'Zorah.

Záznam pátého vysílání o Outriders

Co tam zaznělo i o demu a PC verzi?

Artworky z kdysi odlišného směřování Dark Souls 3

Neschválená podoba hry měla dle úniku z portfolia grafika vypadat takto.

- komentáře (22)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna