První zmínky o čtvrtém dílu Dragon Age

Jak a u koho vzniká příběh?

Eurogamer měl možnost poklábosit s britským spisovatelem Alexisem Kennedym, spoluautorem indie kousků Sunless Sea a Tales of Fallen London, který poté přešel na dráhu freelancera. Na tom by nebylo nic extra, kdyby v rozhovoru nepotvrdil přípravu čtvrtého dílu RPG ságy Dragon Age...

Je to vůbec poprvé, co o nástupci vychvalovaného Inquisition (Alza.cz) z 2014 oficiální cestou slyšíme, byť je zjevně velmi daleko (ostatně EA hru ještě nezmiňují před akcionáři, ani okrajově).

1

Podobně daleko je Kennedy od tvůrčího studia: píše totiž příběh pro nové Dragon Age z Velké Británie, zatímco BioWare sídlí v kanadském Edmontonu. To prý s sebou přináší řadu logistických úskalí a občasnou absenci komunikace, když je každý na jiném konci světa. Nicméně pochvaluje si, že spolupráce s takovým věhlasným studiem je úplně něčím jiným než předtím např. podílení se na Stellaris DLC.

Takové řešení se spisovatelem-hostem je pro BioWare novinkou, tak doufejme, že vědí, co a proč dělají, aby se to negativně neprojevilo na výsledku. Nemůže být pochyb o tom, že další tvůrci příběhu sedí přímo v Kanadě vedle vývojářů.

Kennedy pochopitelně o novém Dragon Age nic konkrétního nesměl říct - jen že mu prý byla dána poměrně velká autonomie. A že jeho separování od zbytku týmu dává smysl, když se příběh čtyřky odehrává úplně někde jinde než v ostatních dílech série. BioWare se nyní v reakci na žádosti novinářů vyjádřili pouze v duchu, že je pro ně potěšením mít Alexise na palubě, ale zatím nejsou připraveni o hře mluvit.

Jinak je prý obecně mnohem snazší psát kvanta stránek, pokud nejsou postavy namluvené (jako jen v textových RPG), když nemusí myslet na to, co s tím pak dabéři provedou. Ostatně tohle má být důvodem, proč se v Mass Effect používají příjmení (jako Shepard) a nikoli křestní jména, kdy je psaní příběhu těžší.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Dalších pět představených her pro PlayStation VR je tady

Song In The Smoke, Fracked či After The Fall - SOUHRN NOVINEK OD SONY.

Odklad Dynasty Warriors 9 Empires

+ stručné zdůvodnění a PS5 patch.

On The Road - Truck Simulator je k dispozici pro PS4

Vykládání zboží, tankování i řízení už i s ovladačem v ruce.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna