Recenze Tekken 7 ze světa shrnuty

Nejčastěji si odnáší osmičky.

Druhé Injustice se ještě ani nerozkoukalo a už tu máme další bojovou hru, tentokrát z japonské dílny a věhlasné dlouholeté série, která je i u nás známá. Tekken 7 pro PS4/X1/PC (Alza.cz) dorazí do obchodů už tento pátek, takže se pojďme podívat, jak dopadl ve světě.

Nejvíce nadšení jsou zatím v australském IGN, kde udělili předběžnou známku 95 procent. Vyzdvihují, jak je hra komplexní, ale zároveň přístupná všem, kteří chtějí jen zběsile mačkat tlačítka. Odmění vás prý tunou možností k přizpůsobení všeho možného, abyste překousli poněkud směšný a klišé příběh.

Devítkou nešetřil ani GameReactor hovořící rovněž o hloubce hry, která tak může vydržet po řadu let. Přidání bojovníka Akuma ze Street Fightera je prý geniálním tahem, díky němuž fandové 2D bojovek snáze vstoupí do tohoto univerza.

1

Příjemným překvapením nazval Tekken 7 Destructoid (8/10) oceňující zábavnost, byť se prý tvůrci mohli snažit o trochu větší trvanlivost. Jinak chválí přítomnost příběhu i Arcade módu, zatímco okolo výbavy se prý tahle hra netočí (na rozdíl od Injustice 2), což může mnohým vyhovovat.

Dle Game Informeru (8/10) jde o dobrou práci při převodu série na současnou generaci konzolí. Tekken 7 prý zklamal v příběhu (byť je zatím nejlepší z dosavadních dílů) a v satisfakci nových hráčů po provedení komb, zato nabízí veteránům série dostatek motivace pro pokračování v hraní. Online část má fungovat v pořádku, takže běžní hráči mají o důvod více k proniknutí do hloubky bojového systému.

Jako klad i zápor zároveň označil GamesRadar (8/10) fakt, že se Tekken za posledních 20 let nijak nezměnil. Proto prý v ledasčem ztrácí na jiné, modernější bojovky, nicméně pořád vás prý jeho bojový systém táhne k tomu, abyste si ho dál užívali.

EGM to vidí poněkud černěji: hra sice dodává fanouškům to, co od ní očekávají, na druhou stranu ovšem chybí dostatek novinek k tomu, aby vystoupila z čím dál více konkurenčního žánru.

Z dalších recenzí ve světě, které nijak nejásají nad přítomným VR módem (prý jen rychlovka), můžeme zmínit: Heavy (95%), Press Start (90%), TWinfinite (80%), TrustedReviews (8/10) či PushSquare (8/10). Další média své verdikty teprve dopisují, např. GameSpot, a známku tak ještě neudělila.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna