Domácí Mini DayZ opanovalo mobilní hitparády

Původně 2D webovka zdarma.

Když se Bohemce nepodařilo maximálně kapitalizovat popularitu "velkého" DayZ, které se ani po více než třech letech nepřehlouplo z Early Access do finálky a které předstihla řada jiných survival her na Steamu, tak si aspoň může připsat na konto využití tohoto známého názvu pro úplně jinou hru, kterou paradoxně opět nevymyslela sama. A co naplat, že je šířena zdarma i bez jakýchkoli mikrotransakcí, tudíž na ní české studio prakticky nic nevydělá (stejně jako na kontroverzním Argo z fondů EU).

Mini DayZ, 2D hra s retro grafikou, původně od fanoušků pro webový prohlížeč, nyní slaví úspěch na mobilech. Po vydání 3. července pro iOS a Android se vyhoupla do čela hitparád žánru ve stovce zemí světa a zaznamenala už přes dva miliony downloadů.

2

Oficiální tisková zpráva od Bohemia Interactive zdůrazňuje, že Mini DayZ jde ve šlápějích slavné předlohy a nabízí hardcore permadeath survival zážitek od malého týmu tvůrců (Mikhail Azovskikh coby hlavní vývojář a Konstantin Kolk v roli grafika) pro jednoho i vícero hráčů.

Černarus prozkoumáte z jiné perspektivy, než jste zvyklí, budete klasicky bojovat se zomíbky, hledat jídlo a zásoby... A po aktualizaci 1.4 už také ovládat vozidla, vyrábět nové předměty, lovit divokou zvěř pro jejich kůži a maso. Navštívíte také nové oblasti jako Narvakia, kde teploty na sněhu prudce klesnou a může vás to stát život.

Reklama

Související obsah

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

Marek Španěl se vyjádřil k údajné akvizici Bohemky Tencentem

Osobnější pohled + kde se vzala ta částka?

SnowRunner dostane novou mapu a mise

+ vícero pozic, funkční zrcátka a další vylepšení.

Také na webu...

Vyřezaná mapa Grand Theft Auto 5 do dřeva

Když se nudíte v karanténě...

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

SnowRunner dostane novou mapu a mise

+ vícero pozic, funkční zrcátka a další vylepšení.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna