Konec podpory Windows XP a Vista ve hrách Blizzardu

Musíte upgradovat.

Chcete-li nadále hrát World of Warcraft (Alza.cz), StarCraft 2, Diablo 3, Hearthstone a Heroes of the Storm, musíte přejít na novější operační systém.

1

Tento vzkaz poslal hráčům Blizzard, který od letošního října přestane oficiálně podporovat Windows XP a Windows Vista, na nichž už třeba Overwatch nerozběhnete.

Pokud jste v klidu, že to je jen taková proklamace, která pak nemusí platit, dokud nemusíte s nějakým technickým problémem kontaktovat zákaznickou podporu a ta vás pošle do háje, přečtěte si následující slova výrobce z fór Battle.net:

"Uvedené hry už na těchto starších operačních systémech nebudou běžet. Doporučujeme proto všem hráčům, kteří je stále používají, aby přešli na novou verzi OS."

Blizzard argumentuje tím, že od XP/Vista už vznikly tři nové verze Windows a že většina jeho publika na ně dávno přešla. Počet hráčů na starých OS je prý už zanedbatelný a samotný Microsoft je přestal podporovat už ve 2009 či 2012.

Kdy přesně ke změně dojde a jakým způsobem, např. zda opatchováním starších titulů nebo ověřováním operačního systému na Battle.net před spuštěním, zatím není známo, ale zazněl slib upřesnit to později.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Predator bude exkluzivitou Epic Games Store

Uvnitř obrázky, digitální deluxe edice a bonusy za předobjednávku.

HW nároky Detroit: Become Human na PC

Náročnější než RDR2.

Proč dorazí remake Resident Evil 3 tak podezřele rychle?

Dozvuky oznámení + nový obsah do dvojky.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna