Na PlayStation 4 se začaly šířit pirátské hry

Ale je v tom hodně háčků.

Zatímco se leckde řeší, za jak rekordně krátkou dobu bylo prolomeno nenáviděné Denuvo v novinkách Total War Warhammer 2 (Alza.cz) či FIFA 18, takže vydavatelům se už do budoucna moc nevyplatí používat kvůli vysokým pořizovacím nákladům (údajně 100 tisíc dolarů?), herním průmyslem v těchto dnech otřásá jiná související, mnohem významnější událost.

1

Pirátům se totiž podařilo rozchodit nelegální verze her pro PlayStation 4. Na svědomí to má skupina říkající si Knights of the Fallen.

Dekryptovala a po internetu tento týden začala šířit pirátské verze velkých PS4 her, jako jsou Grand Theft Auto 5, Far Cry 4 či Assassins Creed 4: Black Flag. Vzhledem k jejich velikosti prý není stahování žádná sranda, když mají vždy kolem 40 GB.

Vše má ale jeden zásadní háček: ke spuštění člověk potřebuje velmi starý PS4 firmware 1.76 ze srpna 2014 (jailbreaknutý už od Vánoc 2015). I pokud byste měli technické know-how na downgrade firmware (z posledních verzí to prý nejde) a dovedli rozchodit uvedené staré hry, s tímto starým firmwarem pak ovšem nespustíte žádné nové hry (resp. ty vydané v minulých dvou letech), jelikož ty vyžadují nějaký novější firmware (zrovna dnes vyšel finální 5.0).

Kromě toho se s takovou "jailbreaknutou" konzolí nesmíte připojit online, čímž vše ještě více ztrácí na zajímavosti, protože online služby, sledování filmů a aplikace patří k nedílné součásti hodnoty PS4 a kvůli ušetření za pár starým titulů, které už beztak skoro všichni mají, to asi nikdo obětovat nebude.

V tuto chvíli je prý pirátská scéna na PS4 zatím velmi malá a dokud se to bude týkat jen pár starých her, byť stále prodávaných, může být Sony celkem v klidu. Pokud by se však povedlo pirátům prolomit i novější verze firmware (spekuluje se o nabourání v4.55), bylo by zle a ovlivnilo by to pak na příští roky směřování celé herní branže.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Alan Wake: American Nightmare a Observer zdarma

+ The Division 2 bezplatně s celou kampaní.

Desetiprocentní sleva na Football Manager 2020

Ve vybraných českých obchodech.

Dodatečné postavy do Gears 5

K zakoupení či získání hraním.

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna