UPDATE - to o prodejnosti platí pouze v českém regionu, nikoli v globálních žebříčcích, tam je hra až ve čtvrté desítce.

Jakoby čeští vývojáři měli čuch na vyrobení hitu pro Steam. Brňák Honza Zelený se před dlouhými osmi lety pustil do tvorby hry, která jemu osobně na trhu chyběla a kterou by si rád zahrál, ač existují Cities Skylines, Transport Fever a další.

1

Před pár dny konečně vyšla v Early Access verzi za 23 eur a momentálně je v hitparádě dominantní digitální PC distribuce tou druhou nejprodávanější - hned za PlayerUnknown's Battlegrounds a před Total War Warhammer 2 či Shadow of War, což je na nezávislého a dosud neznámého autora bez zkušeností obrovský úspěch.

2

Řeč je samozřejmě o dopravní strategii Mashinky, která otevřeně přiznává inspiraci klasikou Transport Tycoon od Chrise Sawyera. Budujete tedy opět vlakové impérium v isometrickém pohledu na náhodně generovanou mapu, ale navíc se můžete kdykoli volitelně přepnout do pěkného 3D režimu a kochat se svým výtvorem, tedy kolejemi, po nichž jede vlak na nádraží krajinou, což je v tomto žánru nesmírně odměňující.

SteamSpy zatím ukazuje tři tisíce majitelů hry, ale panuje tam určité zpoždění a číslo asi bude nakonec mnohem vyšší. Uživatelské recenze jsou zatím velmi kladné a oceňují propracovanost herních mechanismů až do nejmenších detailů i momenty překvapení.

Early Access verze zatím obsahuje dvě z plánovaných sedmi historických epoch, od období parních lokomotiv až po magneticky nadnášené soupravy. Postupně bude přidáván další obsah, byť přesný harmonogram ani termín dokončení zatím není znám. Hardwarové nároky jsou nízké (Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, eForce 750, DX 9.0c a 2 GB na harddisku) - více se dozvíte na homepage či v oficiálním popisku níže.

3

Hráč se na začátku každé mapy stává vlastníkem malé dopravní společnosti na začátku 20. století. Jeho úkolem je dovážet zboží a cestující pomocí plánování a stavění tratí ve složitém terénu, nakupování a vynalézání nových druhů lokomotiv, vagónů, staničních budov a železniční infrastruktury. Musí obstát proti ekonomickým pravidlům a vydělat co možná nejvíce převážením pasažérů do měst, nebo zboží mezi mnoha na sebe navazujícími odvětvími průmyslu.

Jak hra pokročí, budete muset své vlakové impérium přizpůsobovat změnám na mapě a rozšiřovat. Můžete k tomu, kromě nových dopravních prostředků, využít i vylepšení do výrobních budov, Modernizovat svoje depoty, nebo rozšiřovat stanice o nové služby a budovy. Každé vylepšení Vám dá unikátní bonus, zvýší kapacitu, přidá nový výrobní postup, nebo dokonce i nový druh zboží. Můžete si zvolit vlastní strategii na základě světa, ve kterém hrajete a aktuální situace v něm.

Uvidíte nové dopravní prostředky a nové druhy průmyslu objevující se na Vaší mapě v každé nové epoše. Vesnice vyrostou do měst, objeví se nové typy infrastruktury, nové mosty. Je jen na Vás, jak jich využijete a rozšíříte svoje vlakové impérium. Od skromných začátků po prosperující nadnárodní korporaci, od přepravy dřeva a uhlí až po třeba moderní elektroniku.

O autorovi

- komentáře (6)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah