PlayStation 5 a nový Xbox nebudou stát 500 euro, nebo 13 tisíc

Podle Pachtera musí být levnější.

Když šel původní Xbox One do prodeje, stál 500 euro. Když jde teď Xbox One X do prodeje, stojí stejnou částku. Je to trend a někteří se ptají, zda se tahle cena udrží i při vydání dalších, budoucích konzolí.

Michael Pachter, slavný herní analytik z Wedbush Morgan, nevěří, že další konzole také budou stát 500 euro. Není to totiž podle něj cena, která je spojována s úspěšnými konzolemi v historii.

"Nemyslím si, že další konzole budou stát 500 euro, ale asi bychom si měli počkat na to, co se stane s Xbox One X," říká ve svém pravidelném programu.

"Pokud bude Xbox One X obrovský úspěch, bude vyprodaný, pokud počet prodaných kusů vyroste nad 10 milionů, protože všichni budou chtít ten výkon, pak ano, další generace může být i dražší. Pokud se Xbox One X prodá 1-2 miliony ročně, zatímco se levnějšího Xbox One prodá 10 milionů ročně, protože nikdo nechce dát za konzoli 500 euro, pak ne."

PS3 se prodávalo za 600 euro a nedá se říct, že by konzole byla obrovský úspěch. Xbox One se prodával za 500 euro a také se neprodávala moc dobře. Museli odstranit Kinect, aby se mohla konzole prodávat alespoň za 400 euro. "Lidé jsou tvrdohlaví a nechtějí za konzoli dávat více než 300-400 euro."

Lidé dávají podobné částky za televize, které jim vydrží 10 let a používají je neustále. Zatímco konzole vám vydrží pět let a pouštíte jí pouze občas, myslí si Pachter. Nevěří prostě, že konzole za tak vysokou cenu může být pro masy a mít mainstreamový úspěch.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (5)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna