Mikrotransakce ve Star Wars: Battlefront 2 byly zrušeny, protože to požadovali v Disney

Možná to nebylo rozhodnutí EA.

Jak se zdá, rozhodnutí pozastavit mikrotransakce ve Star Wars: Battlefront 2 (koupit na Alza.cz) vůbec nebylo rozhodnutí EA. Velice pravděpodobně na ně tlačil majitel licence Disney. Několik na sobě nezávislých zdrojů tvrdí, že prodej krystalů ve hře byl pozastaven až po telefonátu z Disney, kteří vlastní Star Wars značku.

Krystaly, za které se mohou kupovat ve hře loot boxy s vybavením do hry, se prodávaly v balíčcích za cenu od 5 dolarů až po 100 dolarů.

Podle zdrojů ve Wall Street Journal se lidem v Disney ani trošku nelíbilo, jako bouři nevole vyvolalo placení ve Star Wars: Battlefront 2 na internetu u fanoušků značky. Hodně to údajně rozčílilo samotného šéfa Disney, Roberta Igera a ten donutil šéfa interaktivních médií, Jimmyho Pitara, aby zavolal do EA.

1

Další zdroj prozradil serveru VentureBeat, že Pitaro zavolal přímo šéfovi EA, Andrewovi Wilsonovi, načež byl prodej krystalů ve hře ihned pozastaven.

Informaci potvrdil další zdroj z EA také serveru MP1st s tím, že EA hrozí, že by mohli přijít o exkluzivní licenci na Star Wars hry.

DICE mezitím řeklo, že možnost nákupu krystalů do hry vrátí až v momentě, kdy bude hra mnohem vyváženější, na čemž prozatím intenzivně pracují.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (7)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna