Denuvo v Assassins Creed Origins odolává crackerům už měsíc

Nová verze ochrany drží i jiné hry.

Už už se zdálo, že skončí po boku StarForce či SecuROM na pohřebišti dějin, když prolomení Shadow of War trvalo jen 24 hodin a The Evil Within 2 ji raději už ani nepoužilo. Ovšem události mají rychlý spád a obávaná ochrana doslova utekla hrobníkovi z lopaty.

Nová verze Denuvo použitá v Assassins Creed Origins (Alza.cz) totiž odlává pirátům již celý měsíc. Za celý listopad dosud nevznikl crack a zájecmi si musej hru normálně koupit. Nehledě na kontroverzi okolo údajně vysoké zátěže procesoru, což výrobce později dementoval.

Ať tak či onak, jde o výrazný úspěch UbiSoftu, který Denuvo ještě pojistil dalším protipirátským systémem VMProtect. Ostatní vydavatelé her o něčem podobném mohou jen snít, že by jejich hra nebyla ilegálně ke stažení ani tak dlouho po premiéře.

Zvláštní ovšem je, že necracknutelnost se nijak zásadně neprojevila na prodejích AC Origins na Steamu. Dle odhadu SteamSpy tam má v tuto chvíli "jen" nějakých 367 tisíc kusů, zatímco Unity i Syndicate mají celoživotně (tzn. po výrazných slevách) o pár stovek tisíc majitelů více. Samozřejmě data z uPlay neznáme a ta mohou být úplně jiná.

Aktuální verze Denuvo jinak spolehlivě chrání i jiné poslední tituly pro PC - Football Manager 2018, Need for Speed Payback, Star Wars Battlefront 2, Sonic Forces a Injustice 2. Pro žádný z nich zatím neexistuje funkční crack.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 21. února

Stavebnice Halo Infinite, další odřeknutí Sony kvůli viru, film Borderlands, výročí odhalení PS4, dokument Tony Hawka...

Deníček o terénu Humankind

Proč je v klonu Civilizace tak důležitý?

Na hlavní lince v Tokiu jezdí reklamní vlak Final Fantasy 7

Fotky uvnitř, ale oficiální akce ke hře zrušena kvůli koronaviru.

- komentáře (16)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna