Star Wars Battlefront 2 jen na pětině kusů Call of Duty WW2

Analytici mluví o zklamání.

Koho nakrkly mikrotransakce ve Star Wars Battlefront 2, i kvůli tomu nyní zlevněném o 28 procent (Alza.cz), toho tahle zpráva nepochybně zahřeje u srdce.

Dle uniklých údajů od NPD se v USA neprodalo tolik kusů hry, kolik se předpokládalo. Analytici tam hovoří o celkem 882 tisíci krabicovek SWBF2 za měsíc listopad.

1

Když to srovnáte s jiným hitem ze stejné doby, Call of Duty WW2 (Alza.cz), ten nasbíral 4,4 milionu kusů za jen o malinko delší období v listopadu.

Čili Star Wars Battlefront 2 od EA dosáhl jen na 20 procent fyzických kusů konkurenta z dílny Activision, který ho porazil 5:1, což je docela drtivý poměr. Samozřejmě do toho nejsou započítány digitálky (ani další regiony světa), ale není důvod si myslet, že by tam panovala úplně jiná situace.

Oproti prvnímu dílu Battlefrontu z 2015 spadly krabicové kusy dokonce o 52 procent. Přitom meziročně krabicovky v listopadu v USA stouply o devět procent. EA se utěšují tím, že odbyt herních Hvězdných válek bude mít tzv. "dlouhý ocas", čili že se budou solidně prodávat ještě dlouho, zvlášť kolem premiéry filmu The Last Jedi.

CNBC uvádí, že divize Bank of America kvůli nízkým číslům a kvůli odporu vůči mikrotransakcím na sociálních sítích snižila fiskální předpovědi zisku a tržeb pro celé EA (ze 137 dolarů na 130 za akcii). Nicméně doufá ve světlé zítřky (v první polovině roku 2018) díky případnému restartu SWBF2 či licenci na MS ve fotbalu v Rusku. A připomíná, že meziročně je pořád hodnota akcií EA o třetinu nahoře.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Třetí uniklý screenshot ze Starfield

Má jít o laboratoř, pochází od stejného člověka z Discordu co minule.

Jak se zatím prodejně daří Mafia 1 remake a Mafia Trilogy?

Data z Británie a Steamu + startovní trailer s českým dabingem.

Výsledky ankety Česká hra roku 2019 a záznam z předávání cen

Kvůli koronaviru opožděné vyhlášení za loňský rok.

Yakuza: Like a Dragon má přesný termín

PS5 verze ale až se zpožděním.

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna