Jak se hraje L.A. Noire ve virtuální realitě?

Je to kompletně nová hra.

Od pátku 15. prosince je v prodeji opožděná konverze L.A. Noire (Alza.cz pro PC se zařízením HTC Vive. Ač se o ní nikterak nemluví, podle prvních majitelů nastavuje novou laťku kvality, jak by tvůrci měli přistupovat ke konverzím starších her do VR.

Už jen ten námět - detektivka z poloviny minulého století, kde se stanete členem policejního sboru v Los Angeles a vyšetřujete vraždy ve virtuální realitě, s tím se nesetkáte den co den. Prý se vyplatí si ji zahrát znovu i tehdy, znáte-li originál.

1

Struktura hry The VR Case Files byla předělána pro účely VR, nově máte k dispozici kancelář hlavního hrdiny, která slouží coby takový rozcestník pro výběr případů, oblečení či interakce s různými předměty (sundat klobouk, zapnout baterku atd.). Můžete si tam také malovat do zápisníku.

Skvělé má být, že dřívější cutscény jsou nyní hratelné v reálném čase ve virtuální realitě. Ve střílecích segmentech, které se hrají jako nějaké FPS pro VR, musíte manuálně přebít zbraň či se krýt. I boje na blízko jsou ve VR a působí jako typická boxovací hra. Zvednutí ruky znamená krytí, jindy dáte úder do hlavy nebo do těla, záleží jen na vás.

2

V L.A. Noire PC pro VR "existuje" celé vaše tělo, na které se můžete podívat pohledem dolu nebo do zrcadla. Designéři jinak dali na výběr, jestli chcete ovlivňovat i váš pohyb vpřed nebo zda se pohybujete automaticky po klíčových lokalitách, jako jsou schody či struktury, na které lze vylézt.

V pohledu z vlastních očí jinak můžete i řídit auto a ovládat během toho spoustu interaktivních prvků (stáhnout okénko, zatroubit, zapnout sirénu, vzít herní telefon, zapalování). Komu by to přišlo moc složité, lze tyto pasáže přeskočit.

3

Hlavním záporem má být, že hra obsahuje jen sedm případů k vyšetření (mnohem méně než v předloze) a navíc jsou zjednodušené (některé i přepracované, jak se to tvůrcům hodilo).

Celkově však převažují pozitivní dojmy, Rockstar se vytáhl - dle mnohých nejlepší dosavadní VR zážitek (odpovídající snížené cenovce 30 eur) díky interakcím s prostředím, realistickým tvářím postav (byť je jinak grafika máznutá a textury zastaralé) a klíčovým mechanismům. Prý si pak budete ještě více přát, aby bylo do VR předěláno GTA5.

4
5
6
7
8
9
10
11

Reklama

Přeskočit na komentáře (3)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Čeština pro Days Gone jistá, trailer o divočině

+ dárky za předobjednávku, dvě speciální edice.

V Days Gone budou nějaké drogy

Věkové doporučení od ESRB.

Borderlands 3 oficiálně, analýza traileru

+ další oznámení k minulým dílům a skrytý termín?

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna