BILANCOVÁNÍ ROKU 2017: obchod JRC

Prozradil nejžádanější hry dle platforem i zklamání.

Nejen mezi hlavními českými distributory jsme spáchali pravidelnou anketu. Zařadili jsme do ní i pár hlavních obchodů s hrami, protože je určitě zajímavé dozvědět se, o co měli zákazníci v uplynulém roce největší zájem napříč platformami i distributory. Za jedničku mezi specializovanými obchody s hrami JRC odpovídala PR manažerka Barbara Hacsi.

1) Jak z pohledu prodejů hodnotíte právě končící rok - která nově vydaná hra ve 2017 na vašem obchodě byla z pohledu celkových kusů/tržeb trefou do černého, které se u vás prodalo nejvíce kusů (klidně započítat i starší hry), co letos prodejně překvapilo a co naopak zklamalo?

Pokud se na to podíváme z pohledu jednotlivých platforem: PlayStation 4 - FIFA 18, Xbox One - Grand Theft Auto 5, PC - The Sims 4.

Co se týká překvapení, určitě všechny zarazil úspěch Crash Bandicoot N.Sane Trilogy, který byl chvilku celosvětově vyprodaný, a GTA 5, které se stále drží na předních příčkách.

Zklamání určitě zažili v EA. Nejdřív Mass Effect a pak Star Wars Battlefront 2, kde také s příchodem nového filmu určitě všichni očekávali jiná čísla.

1

2) Od čeho si na vašem obchodě nejvíce slibujete ve 2018? Co by měl být z Q1/Q2 release-listu ten největší prodejní trhák a chystáte k němu pro vaše zákazníky případně spáchat něco speciálního (dárky a další nadstandard podpora)?

Na jaře bude trhákem Far Cry 5 (dárky k předobjednávkám oznámíme během ledna). Všichni jsme určitě zvědaví a přejeme si úspěch Kingdom Come: Deliverance, ale to je hodně nepředvídatelné.

Když se ale hráči podívají na náš web do herního kalendáře pro rok 2018, uvidí, že se všichni mají na co těšit. Tím nejočekávanějším titulem roku 2018 je určitě Red Dead Redemption 2.

A novinky v JRC Gamecentrum? Příští rok slavíme 30 let na trhu, pro všechny hráče chystáme spoustu překvapení.

2

Ostatní díly seriálu: Bilancování 2017 očima Comgadu (18.12.), Bilancováni 2017 očima české pobočky Sony (19.12.), Bilancování 2017 dle obchodu Xzone (20.12.), Bilancování 2017 podle českého Microsoftu (21.12.), Bilancování 2017: obchod Alza.cz (22.12.)

Reklama

Přeskočit na komentáře (2)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Odsun Mafia 1 rebootu na později, jak jsme se obávali

+ kdy přesně uvidíme první záběry z hraní?

Halo 3 pro počítače má přesný termín

Další hra z dřívější kompiilace.

Získej 40 000 Kč hraním LoL a WoT, startuje OMEN Summer Series

Nastartujte motory, vylaďte svá obrněná vozidla!

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna