Vědci přidali do Civilizace super inteligentní počítač

Vyhladí lidstvo či ne?

Podobné aktivity jsou vždy velmi zajímavé a nejspíš zaslouží větší pozornost než třeba plnohodnotná konverze nejnovějšího dílu na iPad, kde je na tabletové poměry velmi drahá (úplně stejná cena jako PC verze).

1

Vědci z univerzity v britském Cambridge, konkrétně z Centra pro studium existenčního rizika, vyvinuli modifikaci pro Civilization 5 (Alza.cz), která do ní přidává super inteligentní AI.

Doktor Shahar Avin říká, že si tuto oblíbenou hru speciálně vybrali z toho důvodu, aby upozornili na dopad a rizika AI, pokud se stane chytřejší než samotní lidé.

"Chceme, aby hráči ochutnali komplexní vazby a těžká rozhodnutí, která přinese výběr cesty k super inteligentní AI. Hry jsou totiž skvělou metodou pro sdělení tohoto poselství širšímu publiku a tahle série od Firaxis má úžasnou pověst ve vzdělávání hrou," uvedl.

A jak to tedy v Civilizaci 5 funguje? Superintelligence mod, který je zdarma ke stažení odsud, přidává AI technologii do technologického stromu. Hráči v něm zkoumají strojové učení a staví výzkumné laboratoře pro AI, ale pokud nespravují své zdroje správně, vytvoří nezkrotnou umělou inteligenci, které pak sama vyhladí všechny ostatní civilizace na světě.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Vesmírná arkáda Chronus přiletí 3. prosince

+ technikálie, vše o ní v kostce.

Fotky z Asus Media Day 2021

Zúčastnili jsme se páteční akce v Praze.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna