Zatím to jsou jen neoficiální data, nic potvrzeného, co by bylo hlasitě oslavováno tiskovou zprávou, zároveň však není důvod tomu nevěřit. Všimli si toho kolegové z DSOGaming.

1

Uvěříme-li údajům ze SteamSpy, PlayerUnknown's Battlegrounds (Alza.cz) se na Steamu prodalo už 27,8 milionu kusů (jen PC verze).

I když odečteme možnou statistickou chybu, která může činit 160 tisíc kusů, hra už pravděpodobně překonala celoživotní prodeje PC verze Minecraftu a patrně se za velmi krátkou dobu stala nejprodávanější PC hrou všech dob, navzdory všem známým chybám a nedostatkům.

2

Minecraftu se podle počítadla na oficiální homepage dosud prodalo 27,5 milionu kusů (přes 100 milionů na všech platformách), což je o pár desítek tisíc kusů méně než PUBG (ten naposledy na PC naráz hrály 3,1 miliony lidí).

3

Český Microsoft do toho mezitím vnesl trochu chaosu, když (zřejmě mylně) na Twitteru hovoří už dokonce o 50 milionech hráčích PUBG, čímž asi myslí součet PC a Xbox verze, ale na takovém číslu ještě hra v tuto chvíli nemůže být ani náhodou.

S úspěchem PUBG a rychlým nárůstem uživatelů z Číny úzce souvisí nový rekord Steamu, kde bylo o uplynulém víkendu souběžně připojeno 18 milionů lidí. Vzhledem k novým restrikcím VPN sítí, které tam začnou platit v řádu pár dnů, budeme sledovat, jak se to projeví na statistice služby od Valve.

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

Poslední

Čeština pro Days Gone jistá, trailer o divočině

+ dárky za předobjednávku, dvě speciální edice.

VideoSvět RX v pohybu z DiRT Rally 2.0

+ více obsahu, než se předpokládalo.

Škorpion a fotky pozvánky na Mortal Kombat 11

Představení už v pátek, Switch verze prý odložena na květen.

Reklama