Když je teprve založeno nějaké nové studio, obvykle tomu nevěnujeme valnou pozornost, protože se zatím přímo o hře nic neví a do jejího zahrání ještě uplyne hodně vody. Tentokrát však uděláme výjimku.

0

Dohromady se totiž dala partička veteránů, kteří jsou podepsaní pod Driveclub či Motorstorm, a založili nové Wushu Studios se sídlem v britském Liverpoolu. Přidal se k nim bývalý grafik Mass Effect 3 (Dave Figini) a insider známý pod přezdívkou shinobi (zastane roli PR manažera).

Studio chystá sci-fi hru založenou na nové herní značce. Poběží na Unreal Engine 4 a práce na prototypu začaly loni v září. Svádělo by to k pomyšlení, že musí opět jít o závody, ale už je jisté, že tomu tak nebude - spíš něco jako ten zmíněný Mass Effect.

Dnešní událost je zajímavá i z jiného úhlu pohledu: návrat některých tvůrců od vývoje pro virtuální realitu k normálním hrám AAA produkce.

2

Alan McDermott, bývalý šéf zrušených Evolution Studios, to v rozhovoru pro EG ocenil. Zkušenost s Tethered je prý naučila, jak je přenesení AAA hodnot do indie vývoje dvojsečnou zbraní. Protože sice mají kreativní svobodu a dělají něco, co asi hráči vyloženě chtějí, ale zároveň nesmějí zapomenout na práci s komunitou a marketing, což se jim minule vymstilo.

"Vývoj VR her je momentálně po komerční stránce výzvou. Nicméně po několika měsících tvorby konceptu hry jsme se dopracovali k něčemu, co bude unikátní a osvěžující pro sci-fi žánr, pro nějž sdílíme velkou vášeň," dodal. Projekt zatím platí ze své kapsy, než najdou na březnové konferenci GDC toho pravého partnera pro další etapy.

- komentáře (1)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

RECENZE DriveClub ve zpětném zrcátku

Jaký je stav čtvrt roku po vydání i s přídavky?

Tvůrci DriveClub nečekaně zavřeni

Sony zařízla Evolution Studios.

Poslední

Proč Dan Vávra odřekl přednášku v Barceloně?

Nesnášejí ho ženy a urážely ho.

UbiSoft zve na svou E3 2018 konferenci

Bude několik překvapení.

Hardwarový týdeník hráčů - 20/2018

Nejmenší 15,6” notebook, next@Acer, recenze Genesis křesla...

Reklama