Nehostinné prostředí jako toto po takové hře přímo volá, až je skoro divné, že dávno takovou nehrajeme. Představte si něco jako DayZ okolo vybuchlé atomové elektrárny v Černobylu, to by byla pecka, že?

wolves

Nyní přesně tohle společně s vydavatelem Focus Home Interactive oznámili Vostok Games, ex-GSC tým stojící za původním Stalkerem (Alza.cz), jinak spíš paběrkující se stále nedokončeným Free-2-Play Survarium, jehož koncept je odlišný.

Hra v pohledu z vlastních očí se jmenuje Fear the Wolves, spadá do populárního žánru Battle Royale, jen v postapokalyptickém zasazení, a vyjít by měla v Early Access verzi ještě letos pro PC (později i na konzole).

Stejně jako Stalker se odehrává v zamořeném území okolo Černobylu, kde bude na mapu vypuštěno 100 hráčů v deathmatchi, přičemž můžete hrát jako osamělý vlk nebo v družině. Nebezpečí pro vás nebudou představovat jen ostatní živí hráči, nýbrž i vražedné anomálie, které ubližují zdraví, stejně jako různé zmutované kreatury.

Proto to bude chtít nosit ochrannou výbavu, když už se vypravíte na průzkum vzdálených míst, kam nikdo nikdy nevkročil. Denní doba ve hře se bude realisticky měnit a pozor si musíte dát i na dynamicky se měnící počasí. Obojí vás má nutit k neustálé adaptaci vaší strategie.

Nemá to však být jen kopírka jiných her: slíben je i nějaký další mód, který do žánru vnese novou zápletku. Více bychom se měli dozvědět v řádu dnů až týdnů.

O autorovi

- komentáře (2)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

Stalker Call of Pripyat

EXKLUZIVNĚ: potřetí do Zóny. Jak se proměnila?

Chcete vidět, jak vypadá STALKER na Cryenginu?

Moderní přepracování hry vypadá skvostně.

Okolo práv na Stalkera nadále panuje zmatek

Každý tvrdí, že je vlastní. Ožije série ještě někdy?

Bethesda prý opravdu získala práva na STALKER

Nezískala ale prý značku, pouze možnost udělat hru.

Mohla by mít Bethesda zájem o značku STALKER?

Možná proto ji nechce Grygorovych dát GSC World.