Prodával se u nás v úvodních dnech více Zaklínač 3 nebo Kingdom Come?

Sondovali jsme ve třech obchodech.

Obě to jsou RPG, obě se odehrávají v historii v Evropě a mají slovanské tvůrce, byť každé je hratelnostně úplně jiné. Společné mají nicméně to, že jde o bestsellery.

Eurogamer se oproto optal trojice předních českých obchodů na otázku, která se vyloženě nabízela - která z her se v úvodních dnech po vydání prodávala lépe, jestli aktuální Kingdom Come Deliverance (Alza.cz), nebo před pár lety Zaklínač 3: Divoký hon.

JRC: "Co se týká srovnání odbytu se Zaklínačem 3, ta čísla jsou velmi srovnatelná. Zaklínače 3 se u nás v prvních třech dnech prodalo přibližně 3000 kusů a Kingdom Come 2500 kusů. Během víkendu očekáváme další stovky prodaných kusů, kdy se celá řada hráčů jistě chystá na středověký maraton. Rozdělení podle platforem je úplně stejné jako v případě Zaklínače 3: Vede PS4, pak PC a nakonec XBOX ONE," řekla nám PR Barbara Hacsi.

Alza.cz: "Prodeje Kingdom Come u nás dokonce překonaly vysoce populární titul Zaklínač 3, který se přiblížil české hře jen v PC verzi. Nutno dodat, že rozdíl prodejů je ovlivněn vyšší hráčskou základnou na next-gen konzolích, než v době uvedení Zaklínače 3 na trh. Zda bude o KCD takový setrvalý zájem jako je o Zaklínač 3, to se nedá nyní odhadnout, ale určitě si to všichni přejeme," odvětil produktový manažer Jiří Kačer.

Xzone: "Zaklínač 3 se u nás prodával určitě výrazně lépe na startu, protože bylo hodně předobjednávek, běžela velká kampaň a tak. KCD má ale zatím jiný průběh. Zákazníci zde hodně čekali, jak to nakonec dopadne, byla tam počáteční nedůvěra a díky tomu nebylo tolik předobjednávek + všude byl podceněný i počet kusů na start prodeje. Když pak předobjednávky v závěru extrémně rychle vyskočily, už nebylo moc kde brát další kusy. Pomohlo tomu i silné pokrytí v médiích, které ani tak velký titul jako Zaklínač 3 v ČR neměl :) O hru se tím pádem začali zajímat i lidé, kteří o ní buď nevěděli a nebo je běžně podobný typ her nezajímá. Můj odhad je, že až se poptávka a nabídka srovná, až se situace uklidní, tak celkový součet prodejů na celém trhu bude menší, než byl v podobném období u Zaklínače 3. Ale ne třeba o tolik méně, kolik se ještě před několika dny očekávalo," rozepsal se Martin Schovanec.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna