Příští hra Naughty Dog asi nebude third-person

Jsou otevřeni nápadům.

Na D.I.C.E. Summitu v Las Vegas měl přednášku kreativní šéf Naughty Dog, který lehce nastínil, co od nich asi tak můžeme čekat v budoucnu, tedy po dodělání The Last of Us 2 (Alza.cz), což se stane spíš až v příštím roce.

1

"Jsme naprosto otevřeni novým nápadům, co bude naším příštím projektem. Někdy si říkáme, že bychom se mohli chopit Half-Life 3 coby FPS," zavtipkoval před obecenstvem.

Neil Druckmann řekl, že jeho oblíbenými hrami jsou ty z third-person perspektivy, protože se prý osobně lépe sžije s postavami. Jedním dechem dodal, že vyprávění lze kvalitně spáchat i v pohledu z vlastních očí, což se prý některým hrám povedle nadmíru dobře.

Připustil, že jejich další hra už nemusí být v third-person pohledu jako Uncharted apod. Vzhledem k dovětku, že studio by rádo podniklo něco nového, nějaký jiný typ hry, je docela pravděpodobné, že příští hra už opravdu v tom third-personu nebude. Lze to pochopit, všichni jsou asi už vývojem third-person titulů unaveni a nejspíš touží po nějakém svěžím vánku.

"Když jsme začali dělat první The Last of Us, tým měl brainstorming, jestli bude first-person nebo third-person, stejně tak debatoval, zda to bude singleplayerová či multiplayerová záležitost. Když všechny střípky do sebe začaly zapadat, padlo rozhodnutí na third-person, ovšem s blíže umístěnou kamerou, aby to byl intimnější zážitek. To umožňuje podobné pocity, jako když vše sledujete z vlastních očí, ale současně může hráč vidět postavu," vrátil se mozek Naughty Dog o několik let zpět.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna