Potíže Tekken 7 na PC kvůli updatu Denuvo, říká producent

Budou to řešit.

Tohle si původně rakouský, nyní jihoafrický výrobce protikopírovací ochrany nedá za rámeček. Další uznávaný vývojář totiž veřejně promluvil o problémech Denuvo.

V téměř rok staré bojovce Tekken 7 na PC (Alza.cz) totiž začalo docházet za určitých úderů a situací k propadům plynulosti, což se přitom předtím nikdy nedělo a objevilo se to až teď.

Japonský producent Katsuhiro Harada z Bandai Namco řekl, že nejde o potíže s výpočty na straně procesoru či grafického čipu, protože na to nemá vliv změna nastavení grafiky. Viníkem je podle něj šifrovací program.

Když se ho někdo optal, co má přesně na mysli, potvrdil, že jde o Denuvo. Tedy tzv. anti-tamper middleware od třetí strany, který se sám aktualizuje a nejnovější verze Denuvo má v sobě nějaký zádrhel, který tento nový problém přivodil. Prý mu slibují, že to brzy vyřeší nějakým patchem pro Denuvo.

1

Čili i pokud některá hra šlape v době vydání v pořádku, nikde nemáte záruku, že se to časem (po samovolné aktualizaci Denuvo na pozadí) nezhorší, což je docela riskantní.

Jak známo, tato nenáviděná ochrana většinou způsobuje delší nahrávací časy (pokud ne vyšší HW nároky), jako tomu bylo třeba u Final Fantasy 15, kde to díky úniku nechráněného .exe souboru z dema šlo porovnat.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Henry Cavill vábí na tajný projekt, možná TV seriál Mass Effect?

Herec Geralta ze Zaklínače má na papíru rozmazaná slova Cerberus, Reaper, Geth a Tali'Zorah.

Záznam pátého vysílání o Outriders

Co tam zaznělo i o demu a PC verzi?

Artworky z kdysi odlišného směřování Dark Souls 3

Neschválená podoba hry měla dle úniku z portfolia grafika vypadat takto.

EA nakonec zrušili reboot Anthem

Právě se stalo + důvody od BioWare.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna