Nedávno se spolumajitel a kreativní šéf Warhorse Studios tvrdě opřel do médií za špatně odváděnou práci a nenávistnou propagandistickou kampaň na jeho adresu.

Dan Vávra na konferenci v Chorvatsku řekl: "Vše začalo, aniž by se nás kdokoli zeptal na názor. Najednou se na internetu objevily články, nikdo nás nepožádal o komentář ohledně jejich obsahu, což není příliš dobrá novinařina, řekl bych".

Zahraniční magazíny, na něž to bylo mířeno, si však nenechaly kritiku líbit a přinesly důkaz, že to možná bylo celé trochu jinak, než český vývojář říká. Aneb každý včetně Miloše Zemana ví, že s médii se moc válčit nevyplácí, protože tuhle válku nikdy nemůžete vyhrát.

Uznávaný a cenami ověnčený redaktor Kirk McKeand, nyní píšící pro VG247, na Twitteru zveřejnil emailovou komunikaci, která dokládá opak Vávrova tvrzení:

V únoru jim nabídl možnost vyjádřit se k celé kontroverzi ohledně zastoupení žen či jiných ras v Kingdom Come Deliverance (Alza.cz), aby to na velkém webu uvedli na pravou míru a celou kauzu tím ukončili, avšak někdo z Warhorse, patrně PR manažer Toby, jeho žádost odmítl s tím, že se prý soustředí na dokončení, resp. vydání celé hry a nemíní to nijak rozmazávat.

1

Kvůli tomu je Vávra považován u některých lidí za lháře (viz ResetEra), ačkoli to snadno může smést ze stolu. Může namítnout, že na konferenci v Dubrovníku mluvil o době před mnoha měsíci či lety, v období GamersGate, kdy ještě Kingdom Come nebylo tak známé jako letos a mnohá média jim nechtěla poskytovat zviditelnění nebo prostě o ničem nevěděla. Případně může pravit, že se k němu celá žádost od kolegů ve stresující dny nedostala a že vlastně o ničem nevěděl... Určitá pachuť na tom však zůstává.

- komentáře (17)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

Přehled ocenění Kingdom Come ze světa

Chlubící trailery dle zemí.

Demo české nezávislé hry Beware ke stažení

Ježdění autem ve stylu 70. let.

DoporučenoRECENZE Detroit Become Human CZ

Když roboti začnou projevovat city.