Do námořnictva War Thunder přibyla nová třída lodí

Lehké křižníky.

Před blížícím se spuštěním uzavřené bety námořnictva War Thunderu, při kterém se zároveň poprvé představí tech. stromy prvních loďstev, představují vývojáři z Gaijin Entertainment novou třídu válečných lodí, které se ve hře objeví - lehké křižníky. Tato třída lodí disponuje zatím největší palebnou silou ze všech plavidel ve hře. Jejich velikost a ničivý potenciál z nich dělá středobod námořních bitev a jejich kapitánům leží na ramenou zodpovědnost za výsledek celé bitvy.

První dva představené lehké křižníky jsou britský HMS Enterprise - lehký křižník třídy Emerald a italský lehký křižník třídy Giussano - Bartolomeo Colleoni. HMS Enterprise dokáže plout rychlostí až 33 uzlů, má slušný pancíř a je vybaven sedmi hlavními děly ráže 152 mm, protiletadlovými kanóny, kulomety a dokonce i výmetnicemi torpéd. Bartolomeo Colleoni je s 37 uzly o něco rychlejší a překonává HMS Enterprise i výzbrojí - disponuje osmi 152mm děly a k tomu má i šest dalších dalekonosných 100mm děl. Jeho pancéřování je ale o dost slabší - jen 24 mm oproti 76,4 mm na britské lodi. Kapitáni lodě Bartolomeo Colleoni budou muset také častěji hlídat oblohu, protože je její protiletadlová obrana ve srovnání s tou na HMS Enterprise nepoměrně slabší. Enterprise je ale zranitelnější nálety torpédových bombardérů, protože na manévry potřebuje více času, než rychlejší italské plavidlo.

1

V námořních bitvách War Thunderu se lehké křižníky objevují dále od menších plavidel, protože za takových podmínek dokáží způsobit nepřátelské flotile silné poškození, a to i pod palbou dvou torpédoborců současně. Na krátkou vzdálenost mohou lehkým křižníkům způsobit průbojné střely masivní škody a navíc je potřeba se mít na pozoru před torpédovými čluny, které se mohou dostat nebezpečně blízko. Strategicky mohou lehké křižníky chráněné torpédoborci a hlídkovými čluny získat vládu nad celým námořním sektorem, zabírat strategické pozice a blokovat postup nepřátel do strategicky důležitých míst.

Více informací o nové třídě lodí ve War Thunderu a o vývoji uzavřené bety námořnictva najdete na oficiálním webu hry.

2
3
4
5
6
7

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna