Game Informer přinesl další nové informace o Days Gone (Alza.cz) a jeho odlišnostech od jiných her žánru. Vydání této PS4 exkluzivity bylo potvrzeno na začátek příštího roku.

Na rozdíl od ostatních titulů v otevřeném světě, kde vás bombardují rozdávači úkolů na každém kroku, se bude více soustředit na hlavní příběhovou linii. Představit si máte něco jako Uncharted, zde o něco delší, třicetihodinovou jízdu, avšak v otevřenějším prostředí.

Příběh bude mít tři linky: o hrdinovi Deaconovi, kým je a proč tomu tak je, včetně hratelných flashbackových sekvencí. Pak o jeho vztahu s potetovaným motorkářským bratrem Boozerem, kde ovlivníte, jak se k vám chová a vyústí to v různé konce. A konečně poslední třetí linka bude o National Emergency Response Organization, která zkoumá infikované a nositele nákazy. Prý to je udělané tak, že když vás jedna linka pomalu začne nudit, přepne se hra do jiné. Celé to má být filmovější zážitek než ve většině her s otevřeným světem, s častými cutscénami a dvacítkou postav, které jsou stejně důležité jako hrdinův brar.

1

Dalším specifickým prvkem Days Gone bude jeho temný nádech, kde se vše bere velmi vážně, protože se stalo hodně špatných událostí, takže to místy bude až skoro survival-horor. Někdy si musíte vytvořit důvěru s ostatními lidmi v kempu, abyste od nich sehnali zbraně a zásoby. Prý tu nepotkáte někoho, kdo tlačí vozík uprostřed silnice a zrovna potřebuje vaši pomoc.

2

Hra má být také mnohem obtížnější než třeba Dead Rising či Left 4 Dead, zdejší zombíci budou představovat neustálou hrozbu. Pořád máte být v napětí, že vám jde o život a nikde venku nemáte být úplně v bezpečí. Obtížnost si tady nemůže navolit, má existovat jen jediná.

3

Jelikož po celou dobu budete mít v Days Gone jedinou motorku, musíte ji řádně opečovávat a pamatovat si, kde jste ji zaparkovali (žádné zapískání pro přivolání koně k sobě jako jinde). Dohlížet musíte i na ukazatel paliva a poškození motorky, která bude mít vliv i na taktiku. Když totiž přijedete příliš blízko k nepřátelům, uslyší zvuk motorky a všichni se na vás stihnou připravit. Naopak když zaparkujete moc daleko, bude vám to pak komplikovat úprk. Postupem času budete motorku upgradovat o lepší motor a jiné součástky, což vše pocítite při hraní.

4

Posledním rozdílem od jiných zombie her je to, že tady nemáte pouze za cíl utéct před jejich hordou, nýbrž ji musíte v pozdějších částech hry i celou zlikvidovat. Součástí HUDu bude číslo, kolik nepřátel proti vám ještě stojí. Při konfliktech s hordou prý bude nezbytné neustále běžet a přemýšlet, jak se někam dostat v prostředí či ho využít ve svůj prospěch. Za malou hordu se tady považuje 300 zombíků a bude vyžadovat už pořádně nabušeného hrdinu.

5
6

Reklama

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director