Už když Sony jásala z odbytu Horizon Zero Dawn (Alza.cz), uvedla, že ho chce proměnit v dlouhodobou sérii. A těžko by tvorbu přesunula do jiného studia, když byla jednička tak úspěšná.

Kdo si dá jedna a jedna dohromady, tomu z dnešních událostí musí být jasné, že nemůže jít o nic jiného než o pokračování této oceňované PS4 exkluzivity.

Amsterdamské studio Guerrilla Games totiž začalo ve velkém nabírat posily, což naznačuje, že asi projekt dostal zelenou a práce na výrobě se rozběhly naplno.

Inzeráty na webu firmy zmiňují, že vybraní adepti budou dělat na akční adventuře v otevřeném světě. Kandidáti by s hrami z tohoto žánru měli mít nějaké zkušenosti.

Třeba takový senior designér úkolů bude mít v popisu práce, aby vymyslel inovativní herní zážitky, které pořádně vtáhnou hráče do příběhu. Grafik prostředí zase připraví rozličné herní lokality za pomoci modulárních podkladů a bude kooperovat s ostatními odděleními, aby příběh, úkoly a design každého prostředí odpovídal představám.

1
Ilustrace z jedničky

Pak se hledá designér bojů nebo vývojář, který pomůže vylepšit bojové mechanismy postav a posune žánr na novou úroveň.

Samozřejmě to ještě nelze brát jako oficiální oznámení Horizon Zero Dawn 2, protože dle našeho názoru spíš půjde o startovní exkluzivitu PlayStation 5, takže o něm ještě dlouho neuslyšíme.

Reklama