Na nedávné konferenci Digital Dragons 2018 v Polsku vystoupil i Andreas Öjerfors, senior designér z Machine Games, podepsaný pod novodobou sérií Wolfenstein (Alza.cz).

Vedle ohlédnutí za tím, co se jim povedlo a co naopak ne, naťukl i jejich příští plány. Wolfenstein totiž od začátku zamýšlejí jako trilogii, takže není nějakým tajemstvím, že po The New Colossus jednou přijde trojka.

Rádi by prý hráčům nabídli větší svobodu, což lze pochopit jako otevřenější herní svět než minule. Tímto směrem by se prý chtěli dále ubírat.

Öjerfors dále naznačil, že by rádi překopali formulku, tzn. že by v příštím dílu "chtěli udělat něco odlišně". Pohrát si se základní formulkou, okolo které je celá hra vystavěna, aneb lehká změna formátu, to by je prý rozhodně zajímalo.

1

Nemáme si to vykládat, že by se snad změnil žánr, pořád to samozřejmě bude first-person střílečka. Švédští vývojáři jsou na ně specializovaní. "I pokud bychom dělali Tetris 2, byla by to pořád FPS," zakončil povídání tvůrce.

Předpokládat však, že by se snad Wolfenstein 3 objevil na E3 za pár týdnů, by bylo bláhové. Když dvojka vylezla loni na podzim, spíš bychom si tipnuli, že nástupce dorazí nejdříve ve 2019, protože jeden díl jim obvykle trvá aspoň dva roky.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah