Myš Dream Machines DM3 mini - zde se hraje na základy

Hodnocení herního hlodavce.

Tento článek je placenou inzercí.

Nejmenší myš v nabídce polského Dream Machines s označením DM3 mini na první pohled moc ničím nezaujme. Důvod je jednoduchý. Jedná se prostě o minimalistického hlodavce, který se soustředí na ty nejzákladnější věci a zbytek nechává kolegům. Přesto ale myš dokázala překvapit, o tom se dočtete dále v textu.

Při prvním uchopení si všimnete tradičního matného a černého plastu, velmi dobře se drží i při delším hraní. S otisky prstů či dlaní nejsou problém, jsou vidět pouze v případě, že je skutečně chcete najít. Myš do ruky padne dobře, já bych ocenil o kapku větší rozměry a v tomto směru mi tak více vyhovuje model DM1 Pro S, pochopitelně opět od Dream Machines. Od kompaktní myši lze jen těžko čekat mohutnější rozměry, takže nejde o žádný nedostatek.

1

Po stránce tvarů, či chcete-li ergonomie, je myš povedená a jak už prozrazují fotky, zároveň symetrická. Stejně dobře se tak hodí pro leváky, jelikož neobsahuje postranní tlačítka a levé/pravé tlačítko si snadno přepnete rovnou na úrovni myši, jak si řekneme dále v textu. Dvojici hlavních tlačítek obstarávají Omron spínače, což je prostě klasika a není zde co řešit. Pokud nebudete počítat kolečko a tlačítko na přepínání DPI (umístěno v pozici, kde se nemačká nejlépe), tak na myši žádná další tlačítka nenaleznete. Zkrátka jde o jednoduchou myš, jak už bylo zmíněno v úvodu.

Kolečko má při scrollování odpor vyhovující a nic bych na něm neměnil. Problém nastává při stisku, zde bude záležet, jak často jste zvyklí kolečko mačkat. Jde to opravdu ztuha a ani po delším používání jsem si zcela nezvykl. Toto negativum jsem často pociťoval při prohlížení internetu, jsem zvyklý si kolečkem rozklikávat další záložky.

2

Dream Machines vybavilo model DM3 mini senzorem od PixArt a to konkrétně modelem 3360, což znamená, že je kurzor přesný a ani při delším používání jsem nenarazil na žádné problémy. Kurzor byl při hraní velmi přesný a hrálo se mi příjemně, to samé platí při používání programů vyžadujících přesný kurzor myši (u mě Photoshop). Myš v ruce působí velmi dobře a v kombinaci s přesným senzorem prostě není ani co dále řešit. Senzor funguje při všech hodnotách DPI, včetně maximální a šílené 12 000, kterou si stále nedovedu představit používat. Myš v základním režimu přepíná DPI po úrovních 400/800/1600/2400/4800/12000. Můžete si ale nastavit ještě druhou stupnici, která se hodí, když více než 1800 nepotřebujete a poté se přepínáte mezi 500/600/1000/1200/1400/1800. Druhá možnost je určitě super a ocení ji hráči, kteří by si jinak mezi 400/800 a 1600 v základu prostě nevybrali.

Konfigurování myši se Dream Machines rozhodlo vyřešit bez softwaru a to celkem originálním způsobem. Stačí vám držet určité kombinace tlačítek, do toho myš připojit k PC a nastavíte si vlastně všechno. Mezi stupnicemi DPI můžete přepínat pomocí držení levého tlačítka myši a přepínače DPI a zapojení myši do USB portu. Podržení DPI tlačítka a pravého zase při zapojení "prohodí" levé a pravé tlačítko. Leváci si díky tomu myš nastaví okamžitě. Potřebujete přepnout nastavení lift-off distance (LOD) mezi hodnotami 1,8mm a 2,4mm? Při zapojování do počítače držet stisknuté kolečko a buď levé nebo pravé tlačítko myši. Pomocí těchto jednoduchých kombinací si snadno nastavíte zabudovaný software v myši.

3

U DM3 mini nechybí samozřejmě ani podsvícení. Nabízí pět barev či jeho kompletní vypnutí. Mezi barvami přepínáte jednoduše pomocí držení DPI přepínacího tlačítka a otáčením kolečka myši. Menším zklamáním je kabel, výrobce se rozhodl, že stačí obyčejný gumový, takže může při častém přenášení nastat tzv. paměťový efekt, kdy se kabel snaží vrátit do sbaleného tvaru. Nejde ale o nic extrémního.

Dream Machines DM3 mini si klade jasný cíl a sice nabídnout minimalistického herního hlodavce hráčům, kteří jednoduchost, kompaktní rozměry a nízkou váhu ocení. V tomto směru se ji vše daří a problémem může být snad jen ten gumový kabel či kapku vyšší cena. Jinak ale budete nedostatky hledat těžko.

4
  • + Jednoduchost
  • + Senzor
  • + Zpracování
  • - Gumový kabel
  • - Stisk kolečka

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna