Playground Games přiznali, že zasazení do Velké Británie (viz nedělní oznámení) nebylo jejích první volbou. Hledali prý vhodné (rozuměj: jednodušší) prostředí, kde budou moci mít čtyři roční období, které budou nutit hráče, aby se do hry stále znovu a znovu vraceli, tzn. aby byla hra pořád něčím čerstvá.

Čili tento designový záměr ovlivnil, kde se hra odehrává. Udělat totiž celou krajinu čtyřikrát dle sezóny je prý mimořádně obtížné a vyskytuje se to kvůli tomu v málokterých hrách, snad s výjimkou pár z Koreje.

Forza Horizon 4 (Alza.cz) však překvapivě nebude obsahovat Londýn, patrně by bylo moc velkým soustem. Potvrzeno je zatím pouze menší město Glastonbury, které je známé díky hudebnímu festivalu.

1

A jak bude fungovat přepínání mezi sezónami? Čas bude pro všechny hráče v herním světě synchronizován, přičemž každé roční období bude trvat zhruba jeden týden skutečného času. Bude to tedy kontrolováno studiem plošně, byť po prvním spuštění hry dostanete jako ochutnávku něco malého z každého ročního období. Rotace na serverech však nemusí být vždy pravidelná, může se měnit i jinak dle aktuálních přídavků.

Velkou úlohu ve hře sehraje vlastnictví nemovitostí. Hráči mohou mít své chatičky i třeba celý hrad v Edinburghu. Poslouží jako váš domov, kde dokonce můžete rozjet i vlastní podníkání.

Británie se jinak jako prostředí tvůrcům líbila díky tomu, že má jak teplá léta, tak studené zimy. Horizon 4 má být také nejvíce vertikálním dílem série (více než Colorado v jedničce), zejména ve Skotsku budou velká převýšení a krásné výhledy na sníh či zamrzlá jezera. Z těchto skal a kopců mimochodem můžete nechat auto skočit. Pláže na jihu samozřejmě budou odlišné než ty v Austrálii, často zavítáte na typický anglický venkov.

2

Zamrzí jinak fakt, že v základní hře nenajdete ovladatelné motorky, ač v E3 traileru přitom byly. Playground Games si uvědomují, že část komunity by motorky brala, do budoucna nejsou vyloučeny ve formě DLC.

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

DoporučenoRECENZE Forza Horizon 4 CZ

Čtyři roční období opravdu mění vše.

Čeština pro Days Gone jistá, trailer o divočině

+ dárky za předobjednávku, dvě speciální edice.

Poslední

Čeština pro Days Gone jistá, trailer o divočině

+ dárky za předobjednávku, dvě speciální edice.

VideoSvět RX v pohybu z DiRT Rally 2.0

+ více obsahu, než se předpokládalo.

Škorpion a fotky pozvánky na Mortal Kombat 11

Představení už v pátek, Switch verze prý odložena na květen.

Reklama