Ať už šlo o Just Cause 4, RAGE 2 či Gears of War 5, květnový únik z Walmartu se nepletl. Z jeho seznamu však zůstala jediná hra, která na E3 ohlášena nebyla: Splinter Cell (Alza.cz).

Známý YouTuber Nick930 se zamyslel nad možnými důvody, proč tomu tak bylo. Jde jen o zasvěcený pohled zvenčí, nikoli něco interního, co by se dozvěděl.

Domnívá se, že když byla E3 2018 plná jiných velkých her, rozhodl se schovat pokračování Sama Fishera na později. Možná i kvůli tomu, že žánr stealthu sám o sobě už tolik nefrčí, jako kdysi, spíš bývá jen součástí integrovanou do jiných žánru (RPG/akce).

Jiným nabízejícím se vysvětlením je, že francouzský vydavatel má momentálně tak vysoké tržby z jiných titulů, že Splinter Cell jednoduše nepotřebuje a nepovažuje ho za prioritu.

Přesto si YouTuber myslí, že se pokračování této série bude konat a že by mohlo vznikat ve studiích v Torontu a Montrealu. Přeci by si UbiSoft nepozval herce a dabéra Michaela Ironside jen kvůli namluvení pár řádků dialogu pro Ghost Recon Wildlands DLC a trailer, že? Když už ho znovu angažoval, nejspíš musí jít o nějakou větší spolupráci.

Oficiálně nadále platí (pár týdnů staré) vyjádření šéfa Yvese Guillemota, že se Splinter Cell nadále počítají, jen ještě nenadešel ten pravý čas pro jeho návrat.

Reklama