Když se na podzim pitvalo zrušení lineární Star Wars hry a zavření studia Visceral, bylo řečeno, že EA jednají s Amy Hennigovou o její další roli. Byla to však jen zástěrka pro uklidnění rozvášněných davů a zvědavých kolegů.

Dnes totiž vyšlo na konferenci Gamelab v Barceloně najevo, že tahle spoluautorka a slavná designérka celé série Uncharted (krom čtyřky) z EA raději už v lednu úplně odešla.

Jak zjistil Eurogamer, namísto dalšího zaměstnání v korporaci si Amy Hennigová momentálně otevírá nové nezávislé studio jen se šesti až osmi lidmi, které přemýšlí o tvorbě menších her pro virtuální realitu. Teprve se v této oblasti vzdělává, dohání resty a jedná s různými společnostmi.

Svůj odchod prý neměla příležitost veřejně oznámit, ani zatím nemá co představit z jejích příštích projektů, na to je zatím příliš brzy, takže proto se vše dozvídáme touhle zvláštní cestou.

1

Dle jejích informací je ta problematická Star Wars hra, na níž se vedení EA nelíbilo, že je příliš lineárně-příběhová a nevyhovuje moderním trendům, uložena k ledu. Studio EA ve Vancouveru, které projekt převzalo a má ho upravit pro novou vizi, prý z něj dělá něco úplně odlišného, než bylo původní "Uncharted ve světě Hvězdných válek".

"Když to překopete v otevřený svět, stává se z toho něco úplně odlišného, než jsme předtím dělali. Všem se to líbilo a hrozně ráda bych tu původní myšlenku nějak oživila, ale je to komplikované," dodala Hennigová pro EG.

Malý náhled na zrušenou Star Wars hru z E3 2016

O autorovi

- komentáře (5)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah