Kdo by to byl býval řekl? Že zrovna taková hra bude válcovat Steam? Důsledek okurkové sezóny? Důkaz, že úplně všichni teď nejsou někde na dovolené či u vody?

PC digitální verze Monster Hunter World (Alza.cz), která dorazila s půlročním zpožděním oproti osmimilionovým konzolovkám a v krabicové podobě vyjde až za měsíc, trhá rekordy.

Hrálo ji dnes souběžně 240 tisíc lidí, skoro dvojnásobek těch, co svého času Dark Souls 3, což z ní dělá nejpopulárnější hru japonské produkce na Steamu. A zařadila se do TOP 3 všech dob na Steamu, když předhonila No Man's Sky či Civilization 6, vyšší čísla měly v době vydání pouze GTA5 a Fallout 4.

2

Tam rekordy zdaleka nekončí: zároveň jde o nejsilnější PC start Capcomu všech dob. A také o největší premiéru na PC letošního roku, když Monster Hunter World předhonil české Kingdom Come Deliverance, které mělo ve špičce "jen" 96 tisíc hráčů souběžně.

Číslo této novinky o lovu monster se navíc může ještě zvýšit, protože nebyl k dispozici žádný pre-load, takže je možné, že spousta dalších kupujících teprve stahuje.

- komentáře (8)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

PovinnostRECENZE Monster Hunter World

Dračí dech z divočiny.

Jak šlape Monster Hunter World na PC?

Technické postřehy + vytípané obrázky v ultra hi-res.

HW nároky Monster Hunter World PC

+ dnes se dozvíme datum.

Končí dva dlouholeté papírové časopisy o hrách

GamesTM a GameMaster už nejsou ziskové.

Poslední

Končí dva dlouholeté papírové časopisy o hrách

GamesTM a GameMaster už nejsou ziskové.

Hardwarový týdeník hráčů - 41/2018

Analogový keypad, Intel Core umí 2x víc RAM či SteamVR pro slabší GPU.

Reklama