Kdo by to byl býval řekl? Že zrovna taková hra bude válcovat Steam? Důsledek okurkové sezóny? Důkaz, že úplně všichni teď nejsou někde na dovolené či u vody?

PC digitální verze Monster Hunter World (Alza.cz), která dorazila s půlročním zpožděním oproti osmimilionovým konzolovkám a v krabicové podobě vyjde až za měsíc, trhá rekordy.

Hrálo ji dnes souběžně 240 tisíc lidí, skoro dvojnásobek těch, co svého času Dark Souls 3, což z ní dělá nejpopulárnější hru japonské produkce na Steamu. A zařadila se do TOP 3 všech dob na Steamu, když předhonila No Man's Sky či Civilization 6, vyšší čísla měly v době vydání pouze GTA5 a Fallout 4.

2

Tam rekordy zdaleka nekončí: zároveň jde o nejsilnější PC start Capcomu všech dob. A také o největší premiéru na PC letošního roku, když Monster Hunter World předhonil české Kingdom Come Deliverance, které mělo ve špičce "jen" 96 tisíc hráčů souběžně.

Číslo této novinky o lovu monster se navíc může ještě zvýšit, protože nebyl k dispozici žádný pre-load, takže je možné, že spousta dalších kupujících teprve stahuje.

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

Poslední

Finální DayZ je tento víkend zdarma

Dejte hře po pěti letech znovu šanci?

Zpět ke kořenům survival hororu v Daymare 1998

Od bývalých tvůrců Residenta a Ancestors Legacy.

Víte, co si přeje k Vánocům opravdový hráč? My ano

Leckdy přehlížený kus vaší stanice.

Reklama