Když CD Projekt Red vábil na nějaký tajemný stream, bylo víceméně jasné, že to přijde. Dosud to mělo punc jakési výjimečnosti, nedosažitelnosti, protože vše bylo ukazováno jen vybraným návštěvníkům veletrhů.

Teď však konečně nastala ta vyhlížená chvíle, kdy se na téměř hodinové debutové demo z hraní Cyberpunk 2O77 (Alza.cz) může podívat kdokoli, aniž by jel na E3 či Gamescom. A jde o naprostou pecku, která je ještě lepší, než jsme doufali. Poskytující ochutnávku, co lze zažít v Night City, pulsující a nebezpečné metropoli budoucnosti.

Popsat se dá zjednodušeně jako kombinace Grand Theft Auto s Watch Dogs a Blade Runnerem, se střílečkovou hratelností z vlastních očí a RPG prvky, působivými honičkami v dopravních prostředcích, hackováním, neuvěřitelným živoucím světem se simulací davů v ulicích a každodenního života obyvatel, plus možnost řešit úkoly vícero způsoby dle svých rozhodnutí, což zanechá konsekvence. Pokud k tomu přidáte ještě obrovský smysl pro nejmenší detaily, jaký mají snad jen tvůrci Zaklínače, máme před sebou jednu z nejočekávanějších her příštích let:

Přestože se současně objevily zprávy, že vývoj dosáhl takové fáze, že hra už jde projít od začátku do konce (termín vydání pro PC, PS4 a X1 stále není znám), polští tvůrci v doprovodné tiskové zprávě důrazně varovali:

"Vše, co vidíte, je natočeno teprve v hlubokém vývoji. Spousta grafických podkladů a mechanismů bude patrně ještě upravena, proto jsme hru původně ukazovali jen médiím. Střílečkové pasáže, jejich ovlivnění RPG statistikami, fyzika aut, uživatelské rozhraní, to vše je pouze zatím v testovací podobě a nebylo pro nás snadné něco takového předvést veřejnosti. Stejně jako chyby v animacích, pouze rozpracované výrazy ve tvářích postav či jen rané verze lokalit ze hry. Avšak byli jsme si vědomi toho, že Cyberpunk 2077 toužíte spatřit už nyní. Jen mějte na paměti, že až hra vyjde, bude pravděpodobně úplně jiná," uvedl ředitel tvůrců Adam Badowski.

Více o hře v jarním preview.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah