Čeština do Call of Cthulhu, ale kupodivu ne od Comgadu. Proč?

+ jak to bude s Farming Simulator 19?

Dvě překvapení v jednom. Ani jedna z těchta zpráv se nečekala, takže jsme zjišťovali okolnosti přímo u zdroje.

Hororové RPG/adventura Call of Cthulhu (Alza.cz) bude existovat v češtině. S tím se dosud vůbec nepočítalo a to hned z několika důvodů. Jednak půjde o hodně ukecanou hru, čili drahou lokalzaci, která ale nemá zase tak vysoký prodejní potenciál, navíc při vypuštění ve špičce podzimní sezóny koncem října.

Podívné je, že překlad nepřipravuje Comgad, který je domácím distributorem a specializuje se na ně, nýbrž obstarají si ho sami Focus Home Interactive.

Lokalizační manažer Filip Ženíšek nám k tomu řekl: "Na lokalizaci tohoto titulu jsme se nepodíleli. Focus si to podle svých interních procedur zařídil jinak. Jsme rádi, že jsme u jeho her vybojovali přidání češtiny mezi ostatní jazyky, a sami jsme zvědaví, jak bude ten překlad vypadat."

1

Comgad prý ani neví, kdo počeštění Call of Cthulhu dělá, takže netuší, jak dopadne. Tyto případy se prý občas stávají a vždy by rádi kvalitu zkontrolovali, resp. upravili vše ještě před vydáním, ale to není nikdy zaručené.

"Pokud překlad dopadne dobře, bude vše v pořádku. Pokud nebude dosahovat úrovně, která by se nám líbila, pokusíme se zjednat nápravu," vysvětlil Eurogameru Ženíšek.

Ten také uklidnil všechny fanoušky série Farming Simulator. Přestože Comgad poprvé nemá na starosti ani češtinu pro listopadový, velmi vyhlížený Farming Simulator 19 (Alza.cz) od téhož vydavatele, terminologie by prý měla být sjednocená s minulými ročníky.

Lokalizace tohoto multimilionového farmaření totiž dle jeho zkušeností vzniká už několik let dynamicky, tzn. jako základ nového ročníku se většinou používají texty z předešlých dílů.

Reklama

Související obsah

Conarium pro konzole v únoru

Lovecraftovský horor.

Prý už se pracuje na remaku Resident Evil 3

+ další videa z dvojky, velikost.

Součástí Game Pass na Xboxu je Observer a Outlast

Také Dead Island: Riptide a Hello Neighbor.

Také na webu...

Battlefield 2042 už přišel o dvě třetiny hráčů a další nepřející data

+ zatím největší patch, kritika tragického startu a DICE už nejsou tím, čím bývali.

Horizon: Forbidden West proklepnuto ratingovou organizací v Austrálii

Takže odklad z února by tím pádem už hrozit neměl.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna