Už o tom mluvil Phil Spencer na E3 2018, že jsme na začátku několikaleté cesty se streamováním herního obsahu do celé řady zařízení, což je výhodné, protože se tím pro výrobce výrazně rozšíří potenciální publikum.

Nyní to nabylo reálné obrysy: Microsoft oznámil novou cloudovou herní službu Project xCloud, která bude streamovat konzolové a PC hry do mobilů.

Její motto je podobné jako u Nintendo Switch: "Dovolí vám pokračovat v hraní, na čemkoli chcete". Veřejné testování začne někdy příští rok, nejprve jen ve vybraných lokalitách světa. Postupem času to bude podporované ve všech padesáti regionech s datacentry Azure, která prý byla všemu náležitě přizpůsobena.

Propagační video ukazuje hraní Forzy a Halo na Androidím mobilu či tabletu:

Pro herní studia to má být lákavé: jakmile jednou vytvoří hru fungující na Xbox One, už nebudou muset prakticky hnout prstem a bude možné ji snadno streamovat dalším zákazníkům i bez této konzole. Tohle platí nejen pro chystané hry, nýbrž už i pro ty existující. Hrát je bude možné buď na dotykovém displeji nebo s xboxovým gamepadem připojeným k mobilu přes Bluetooth.

Microsoft jinak tvrdí, že Project xCloud je velmi dobře připraven na "komplexní výzvy týkající se streamovaného hraní, zejména odezvy".

Celé to bude konkurence před pár dny ohlášeného řešení od Google, s nímž spolupracuje UbiSoft na streamované verzi Assassins Creed Odyssey i pro západní trhy.

O autorovi

- komentáře (1)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

Reklama