Nedávno založená nová česká herní asociace GDACZ byla přijata do Evropské federace herních vývojářů, sdružující šestnáct vývojářských organizací.

EGDF poskytuje platformu pro spolupráci a diskusi mezi evropskými institucemi a vývojáři her, zveřejňuje data o herním průmyslu jednotlivých evropských zemí, sleduje a ovlivňuje plánované právní úpravy v oblasti her a zabývá se evropskými podpůrnými programy pro financování herního vývoje Kreativní Evropa a Horizont 2020.

"Společně s EGDF připravujeme například poradenství českým herním vývojářům ohledně GDPR nebo vyjádření pro Ministerstvo financí kvůli zvažované regulaci lootboxů ve hrách," přiblížil první společné kroky předseda asociace Pavel Barák.

1

Posláním EGDF je usilovat, aby se evropský herní průmysl, který nyní zaměstnává na sto tisíc osob, stal globálně konkurenceschopným, kulturně uznávaným a stabilním odvětvím. Za tím účelem zastupuje organizace herních vývojářů sdružujících více než 1500 studií a 40 tisíc zaměstnanců z Rakouska, Belgie, Chorvatska, Dánska, Finska, Francie, Německa, Norska, Malty, Polska, Rumunska, Španělska, Švédska, Nizozemska, Turecka a Velké Británie.

- komentáře (4)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

Reklama