Rockstar jsou moc rádi, že nevydávají Grand Theft Auto 6 v éře Donalda Trumpa

Bylo by to podle nich dost těžké.

Šéf Rockstaru Dan Houser v článku pro časopis GQ řekl, že je moc rád, že nevydávají Grand Theft Auto 6 v době, kdy je prezidentem Donald Trump.

Díky bojujícím a znesvářeným stranám zanikají rozdíly mezi pravdou a satirou a jakékoli politické komentáře ve hře by byly hnedle neaktuální.

"Není vůbec jasné, co bychom mohli udělat, nehledě na to, jak by lidi naštvalo, ať bychom udělali cokoli," říká v zajímavém rozhovoru, který si můžete přečíst zde.

"Extrémní liberální postoje, extrémní konzervatismus, všechny ty strany jsou militantní a hodně naštvané. Je to děsivé a také divné a obě strany občas přetečou do absurdností. Proto se z toho velice těžko dělá satira. Některé věci, které člověk vidí, jsou ještě divnější než satira. Všechno by po dvou minutách už zestárlo, protože se všechno extrémně rychle mění," říká také v článku.

Dan Houser prozradil, že Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) trošku zabrousí do politiky, protože se lehce dotýká témat feminismu a rasové nerovnosti. "Je to sice historická fikce, ale nikoli historie. Chcete se nějakých reálií držet, ale nedokážete být stoprocentně historicky přesní," říká.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna