Tvůrce Metro 2033 říká, že autor Zaklínače je "starý blbec"

Kvůli jeho žalobě CD Projektu.

Dmitry Glukhovsky, autor knihy Metro 2033, poslal autora série Zaklínač jako "starého blbce".

Řekl to v rozhovoru pro ruský web DTF, když se ho novináři zeptali, co si myslí o tom, že Andrzej Sapkowski žaluje CD Projekt o 14 milionů euro.

Dmitry Glukhovsky velmi otevřeně řekl, že podle něj je to "starý blbec". Podle něj to "podělal" a jediný důvod, proč žaluje CD Projekt je, protože "ho každý večer otravuje manželka, aby s tím něco dělal". Dodal, že je Sapkowski podle něj nevděčný, protože kdyby nebylo populárních videoher, rozhodně by neměl seriál na Netflixu, ze kterého bude mít další peníze.

Přesto ho Dmitry Glukhovsky lituje. "Je to starý chlap, přišel o svojí šanci, ale co můžete dělat?" říká v rozhovoru. "Je mi ho líto." Také podle něj není úplně strategické podávat žaloby v době, kdy má deal s Netflixem. "Neflix to může vystrašit a mohou vycouvat. Netflix nemá rád právní rozepře," říká.

Sám má s autory hry podle Metro 2033 podstatně lepší deal a dělí se o zisky. Andrzej Sapkowski dostal za práva k Zaklínači pouhých 10 tisíc dolarů, protože nevěřil, že by byla herní série úspěšná. CD Projekt mu přitom podíl na zisku nabízel.

Reklama

Přeskočit na komentáře (6)

O autorovi

Ales Harazim

Ales Harazim

Redaktor

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna