Rozostření Red Dead Redemption 2 na PS4 Pro se řeší

Rockstar dělá patch.

Aniž bychom chtěli zabíhat do nějakých hloubkových technických detailů, jde o problém, kterého si všimnou i někteří příležitostní hráči.

Je totiž hlášeno, že Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) na konzoli PS4 Pro trpí určitým rozmazáním, nebo spíš rozostřením obrazu.

Patrně se jedná o chybu v implementaci HDR režimu, protože pokud ho člověk vypne, tak se situace prý o něco zlepší. Pak už je obraz ostřejší, jak by asi správně měl vypadat.

Reportuje o tom web RDR2.org, který přinesl i některé obrázky. K potížím dochází jen u některých hráčů, za specifické denní doby ve hře, i v závislosti na tom, jak rychle se pohybuje kamera.

1

Má se za to, že viníkem může být checkerboarding, tedy metoda, která zaplňuje mezery ve vykreslování podobnými pixely ze svého okolí. Je to záležitost právě jen PS4 Pro, která takto upscaluje 1080p do 4K, i jde o důvod, proč hra vypadá lépe na Xbox One X (viz videosrovnání).

Jeden z hráčů už získal reakci od oficiální podpory Rockstaru, která mu prý řekla následující: "Ano, jsme si vědomi tohoto neduhu, tvrdě pracujeme, abychom odstranili těch pár chyb, se kterými se setkává komunita".

2

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna